سه طرح آب و فاضلاب در گتوند در حال اجرا است

دزفول - ايرنا - مديرعامل آبفا خوزستان گفت: يك طرح اصلاح شبكه و 2 طرح تجهيز و راه اندازي چاه با بيش از 200 ميليارد ريال اعتبار در شهرستان گتوند در حال اجرا است.

صادق حقيقي‌ پور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: طرح اصلاح شبكه منطقه سريكه شهر گتوند در مركز شهر به طول 14 كيلومتر در حال اجرا است كه از شهريورماه عمليات اجرايي آن آغاز و تاكنون بيش از 9 كيلومتر از اين طرح انجام شده است.
مديرعامل آب و فاضلاب خوزستان جمعيت زيرپوشش اين طرح را پنج هزار نفر اعلام كرد و گفت: اين طرح با اعتباري بالغ بر 70 ميليارد ريال اجرايي شده و نزديك به يكهزار و 800 فقره انشعاب در سند چشم انداز آن پيش بيني شده است.
وي افزود: طرح اصلاح شبكه در منطقه سه شهر گتوند توسط مشاور در دست اجرا است كه برآورد اوليه آن 200 ميليارد ريال مي باشد و درصورت تامين اعتبار عمليات اجرايي آن امسال آغاز مي شود.
حقيقي پور بيان كرد: چاه شماره يك صالح شهر نيز با اعتباري نزديك به 80 ميليارد ريال در حال تجهيز است كه عمليات اجرايي تاسيسات سرچاهي، برقي و محوطه سازي آن در حال انجام است.
وي افزود: همزمان با راه اندازي اين چاه، عمليات اجرايي انتقال آب به تاسيسات صالح شهر به طول سه هزار و 500 متر با اجراي خط 450 ميليمتري در حال اجرا است كه زمان اجرايي آن 12 ماه است و در تلاشيم كه هرچه سريع تر وارد مدار و بهره برداري شود.
مديرعامل آبفا خوزستان عنوان كرد: حفر يك فقره چاه در شهر تركالكي گتوند نيز با اعتباري افزون بر 50 ميليارد ريال آغاز شده است.
وي با بيان اينكه عمليات سر چاهي و محوطه سازي در اين طرح انجام مي شود، افزود: اين طرح در مدت زمان هشت ماه اجرايي مي شود.
شهرستان گتوند در شمال استان خوزستان واقع شده است.
7467/3022