مسئولان از پنج يزدي برتر جشنواره خوارزمي استقبال كردند

يزد - ايرنا - تعدادي از مسئولان يزد و خانواده ها از پنج دانش آموز برتر بيستمين جشنواره جوان خوارزمي، دوشنبه شب در فرودگاه اين شهر استقبال كردند.

به گزارش ايرنا مديركل آموزش و پرورش يزد در حاشيه اين مراسم در گفت و گو با ايرنا افزود: دانش آموزان استان از 31 طرح برگزيده در كشور ، پنج مقام برتر را از آن خود كردند.
عباسعلي دانافر افزود: صالح رحيمي بافقي با طرح مجموعه شعر كدام تو؟ رتبه نخست و حسين لجه با طرح مجموعه داستان افسار، رتبه سوم گروه زبان و ادبيات فارسي را كسب كردند.
وي افزود: عارفه فيروزي با طرح تارين پوست رتبه دوم ، عليرضا ناظميان با طرح فيلم كوتاه آيينه ها نمي شكنند، رتبه دوم گروه هنر را به دست آوردند.
وي ادامه داد: محمد مهدي حاجي غلام سر يزدي با طرح آزموني براي سنجش خلاقيت رتبه سوم گروه علوم اجتماعي را از آن خود كرد.
يزد در اين جشنواره از لحاظ تعداد طرح هاي منتخب رتبه نخست را كسب كرد.
جشنواره خوارزمي در 2 بخش دانش پژوهان و فناوران و بخش دانش آموزي به همت سازمان پژوهش هاي علمي و همكاري مركز ملي پرورش استعدادهاي درخشان وزارت آموزش و پرورش برگزار مي شود.
بخش دانش آموزي جشنواره را مركز ملي پرورش استعدادهاي درخشان و دانش پژو‌هان جوان وزراتخانه با همكاري دانشگاه تربيت دبير شهيد رجايي و سازمان پژوهش هاي علمي و صنعتي ايران برگزار مي كند.
جشنواره خوارزمي در زمينه علوم فني و مهندسي از 1366 آغاز به كار كرد و در بخش بين الملل امسال سي و دومين دوره و در بخش جوان بيستمين دوره را پشت سر گذاشت.
هم اكنون حدود 250 هزار دانش آموز در يكهزار و 900 واحدهاي آموزشي استان يزد مشغول به تحصيل هستند.
2088/ 2047/