افزون به سه ميليون كارت هوشمند ملي در فارس صادر شده است

شيراز- ايرنا- مدير كل ثبت احوال استان فارس گفت: افزون بر سه ميليون و 18 هزار كارت هوشمند ملي در اين استان براي افراد بالاي 15 سال صادر شده است.

روابط عمومي اين اداره كل در گزارش دوشنبه خود به نقل از عليرضا انصاري در ديدار با امام جمعه شيراز افزود: اين تعداد كارت صادر شده بيش از 80 درصد از جمعيت بالاي 15 سال استان و افزون بر 94 درصد شهروندان شيرازي را پوشش داده است.
وي ادامه داد:با استفاده و بهره گيري از كارت هوشمند ملي، زمينه جعل، غصب و تخلفات احتمالي به حداقل ممكن رسيده و مباحث مربوط به احراز هويت و شناسايي ايرانيان كه يكي از مهمترين دغدغه مسئولان است رفع خواهد شد.
انصاري گفت: در حوزه ثبت وقايع حياتي نيز هم اينك در استان فارس پوشش و ثبت آمار ولادت و وفات در زمان قانوني به ترتيب تا سقف 99 و 2 دهم درصد و 99 و هفت دهم درصد ارتقا يافته است.
نماينده ولي فقيه در فارس و امام جمعه شيراز هم گفت: تعيين هويت بعنوان يك مؤلفه اساسي در مسائل اجتماعي مطرح است كه با شكل گيري نظام هويتي و صدور كارت هوشمند ملي براي آحاد جامعه گامي اساسي براي نيل به اين مهم آغاز شده است.
آيت الله لطف الله دژكام افزود: صدور كارت هوشمند ملي مي تواند ضمن ارائه خدمات اجتماعي براي هر شهروند به احراز دقيق هويت افراد و ارتقاي سلامت و امنيت اجتماعي كمك كند.
وي ادامه داد: ثبت وقايع چهارگانه ولادت ، وفات، ازدواج و طلاق در مهلت قانوني توسط اداره كل ثبت احوال فارس مبنايي براي برنامه ريزي هاي كلان در سطح ملي است كه از اين رهگذر مي توان زمينه شكل گيري نظام جامع و نوين ثبت احوال را در افقي روشن ترسيم كرد.
6122 /1876