12هزار داوطلب در جمعيت هلال احمر آذربايجان غربي فعاليت دارند

اروميه- ايرنا- مديرعامل جمعيت هلال احمر آذربايجان غربي گفت: 12 هزار نفر در تعامل با جمعيت هلال احمر اين استان فعاليت‌هاي داوطلبانه بشردوستانه انجام مي دهند.

سعيد رهبر سوره روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: علاوه بر آن، بيش از يكهزار و 280 امدادگر در آذربايجان غربي فعاليت مي كنند و در آمادگي كامل براي مقابله با بحران قرار دارند.
وي ادامه داد: امروز امدادگران و نجات‌گران جمعيت هلال احمر از آمادگي و توانمندي بسيار بالايي برخوردار هستند زيرا بايد هر لحظه آماده خدمت‌ رساني باشند.
وي با اشاره به اينكه تاكنون چندين دوره آموزشي براي بالابردن توانايي و ارتقاي كيفيت خدمات نيروهاي هلال احمر اين استان اجرا شده است، بيان كرد: برگزاري دوره هاي عمومي امداد، نجات، جاده، ارتفاع، سيلاب و پيش بيمارستاني از جمله اين برنامه ها بوده است.
'سوره رهبر' گفت: مقابله با بحران‌ها، امداد در سوانح، آموزش همگاني و عواملي از اين قبيل از جمله وظايف جمعيت هلال احمر است و در هميت جهت با اجراي آموزش هاي همگاني تلاش داريم تا فرهنگ خود كنترلي در جامعه نهادينه شود.
به گزارش ايرنا آذربايجان غربي از جمله استان هاي سردسير كشور است كه به علت موقعيت جغرافيايي و شرايط آب و هوايي منحصر بفرد همواره در معرض بحران هاي طبيعي نظير سيل و زلزله قرار دارد و كسب آمادگي براي امدادرساني و كاهش دامنه آسيب ها و خسارت هاي آن جزو ضرورت هاي زندگي اجتماعي شهروندان اين استان محسوب مي شود.
آذربايجان غربي 17 شهرستان، 42 شهر و بيش از 2 هزار و 800 روستا دارد و جمعيت آن حدود سه ميليون و 300 هزار نفر است.
جمعيت هلال احمر جمهوري اسلامي ايران يك سازمان غيرانتفاعي ايراني و عضوي از نهضت بين‌المللي صليب سرخ و هلال احمر است و در داخل كشور ايران و در برخي موارد در ديگر مناطق جهان به فعاليت‌هاي امدادي و بشردوستانه فعاليت دارد.
هلال‌احمر طبق وظايف بين‌المللي خود (كميته بين‌المللي صليب سرخ) بايد در مواقع بروز بحران‌هايي نظير سيل، زلزله و جنگ و غيره در داخل و خارج مرزها به امدادرساني و خروج مصدومان و قربانيان اين حوادث كمك كند.
هلال احمر جمهوري اسلامي ايران داراي سازمان‌هاي زيرشاخه متعددي است كه طيف گسترده‌اي از خدمات پزشكي، بهداشتي، آموزشي و امدادي را در بر مي‌گيرد.
حمايت از آسيب ديدگان نظامي و غير نظامي، آمادگي در برابر سوانح، پاسخ گويي به سوانح، كمك به بهبود بهداشت و سلامت جامعه، گسترش اصول هفتگانه نهضت بين المللي صليب سرخ وهلال از محورهاي اصلي فعاليت جمعيت هلال احمراست.
9918/2093