دانش آموز كلاتي درجمع برترين پژوهشگران كشور قرار گرفت

مشهد- ايرنا- مدير آموزش و پرورش كلات گفت: طاها ارجمندي يكي از دانش آموزان اين شهرستان به عنوان يكي از هشت پژوهشگر برتر جشنواره پژوهشگران و فناوران برتر دانش آموزي كشور معرفي شد.

داريوش پايسته روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: ارجمندي كه دانش آموز پايه پنجم ابتدايي شهرستان كلات است با ارائه پروژه 'جادوي آكريلات' در بين 250 طرح دانش آموزي رتبه برتر را در يكي از رده هاي هشت گانه اين جشنواره از آن خود كرد.
وي اظهار داشت: ارجمندي در اين طرح با افزودن پودرهاي جاذب رطوبت در پوشك بچه به خاك گلدان، توانست زمان آب دهي به گل را تا 10 روز افزايش دهد.
وي با تجليل از تلاش و خلاقيت اين دانش آموز گفت: ارائه خدمات آموزشي مناسب به منطقه كم برخورداري همچون كلات و قرار گرفتن دانش آموزي از اين شهر در كنار دانش آموزاني از شهرهاي بزرگ و برخوردار در يك جشنواره كشوري مي تواند نويد دهنده تحقق عدالت آموزشي در كشور باشد.
پايسته افزود: اين جشنواره كه هر سال براي انتخاب نفرات برتر جشنواره خوارزمي كشور برگزار مي ‌شود، ديروز با حضور وزير علوم، تحقيقات و فناوري، وزير آموزش و پرورش و معاون علمي و فناوري رئيس جمهوري در تهران برگزار شد و طاها ارجمندي به عنوان يكي از هشت نفر برتر جشنواره معرفي و تقدير شد.
مركز شهرستان 38 هزار نفري كلات در 155 كيلومتري شمال شرق مشهد قرار دارد.
3221 / 6053