۲۵ آذر ۱۳۹۷،‏ ۱۸:۱۳
کد خبر: 83136714
۰ نفر
فعالیت احداث مترو تهران - پرند سرعت می‌گیرد

تهران- ایرنا- مدیرعامل قطار شهری تهران و حومه، با اشاره به ضرورت تكمیل خطوط متروی تهران- پرند درراستای ارائه خدمات به شهروندان تاكید كرد: افزایش سرعت اجرایی در فاز 3 متروی تهران- پرند با طول 19 كیلومتر در اولویت فعالیت‌های ما قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شركت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو)، علی امام با بیان اینكه خط مترو تهران- پرند شبكه مترو تهران را به فرودگاه امام خمینی ( ره ) و شهر پرند متصل می‌كند، گفت: فاز اول آن تا شهر آفتاب و همچنین فاز دوم تا فرودگاه امام ( ره) به بهره‌برداری رسیده است.
وی با اشاره به اینكه فاز سوم این مجموعه به طول 19 كیلومتر در حال اجرا است، افزود: بخش ساختمانی این فاز بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیكی داشته و یكی از لاین‌های آن تا نزدیكی پرند ریل‌گذاری شده است.
امام با تاكید بر اینكه به محض تامین اعتبارعملیات اجرایی فاز 3 به سرعت انجام خواهد شد، تصریح كرد: زمان‌بندی پیش‌بینی شده 12 ماهه بوده است تا شهروندان پرند و شهرهای اطراف بتوانند در ابتدای زمستان سال آینده با مترو به اقصی نقاط تهران دسترسی داشته باشند.
مدیرعامل شركت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) با بیان اینكه به هیچ وجه قرار نیست خط پرند تعطیل و یا تكمیل آن به وزارت راه و شهرسازی سپرده شود، گفت: متاسفانه به دلیل عدم تخصیص كافی وبه موقع اعتبارات لازم ، فعالیت در فاز 3 اندكی به كندی پیش رفت.
به گفته امام تلاش برای جذب حمایت دولت از سوی سازمان برنامه و بودجه ( گروه امور راه و ترابری)، وزارت راه شهرسازی (شركت عمران شهرهای جدید)، استانداری تهران (معاونت امور عمرانی)، نماینده مجلس شورای اسلامی و همچنین شهرداری تهران (شركت مترو) در حال انجام است.
وی ادامه داد: طی جلسات مشترك؛ توافق نامه هایی به امضا رسیده است تا به موازات تخصیص بودجه به صورت نقد و یا اسناد اوراق دولتی، شركت عمران پرند به نیابت از وزارت راه و شهرسازی از محل تغییر كاربری وتهاتر زمین‌های موجود درشهر پرند جهت تامین مالی بخشی از بودجه تا 150میلیارد تومان در اختیار پیمانكار پروژه قرار دهد.
امام بیان داشت: مقدمات و كارهای قانونی مربوط در حال انجام است و به زودی با اولین پرداخت عملیات اجرایی سرعت گرفته و مردم منطقه شاهد سرعت بالا در تكمیل این خط خواهند بود.
تهرام/7243// 6139