۲۵ آذر ۱۳۹۷،‏ ۱۴:۴۷
کد خبر: 83136430
۰ نفر
طرح جامع منظر راه های كشور رونمایی شد

تهران- ایرنا- طرح جامع منظر راههای كشور در سومین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل كشور و با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در پنج جلد رونمایی شد.

به گزارش روز یكشنبه خبرنگار اقتصادی ایرنا، در این طرح كه با همكاری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل شركت بازآفرینی شهری و دانشگاه شهید بهشتی تهران آماده شده، پوشش گیاهی منظر راه و زیباسازی راههای كشور و ضوابط اجرایی آن مشخص شده است.
همچنین با حضور وزیر راه و شهرسازی سامانه یادگیری همراه مسافر نیز رونمایی شد.
رونمایی از لوكوموتیو مانوری حامل موتور ملی دیزلی ایران كه با استفاده از توانمندی های داخلی طراحی و ساخته شده است، از دیگر حاشیه های نمایشگاه حمل و نقل بود؛ معاون ناوگان شركت راه‌آهن درباره این طرح گفت: این موتور توسط شركت دیزل سنگین ایران دسا آماده شده است.
مجتبی تفقدی افزود: قرارداد ساخت این موتور در سال 1388 منعقد شد و نخستین موتور این لوكوموتیو به صورت آزمایشی روی لوكوموتیو مانوری نصب شد.
وی اظهار داشت: قیمت این موتور در خارج از كشور 300 تا 400 هزار یورو است اما طبق قراردادی كه منعقد شده برای خرید هر دستگاه آن بیش از 200 میلیون تومان هزینه خواهد شد.
همزمان با حضور وزیر راه و شهرسازی، سامانه هوشمند حمل نت بار نیز در سومین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل كشور رونمایی شد.
مدیرعامل شركت نت بار در گزارش خود اظهار داشت: این سامانه برای تسهیل حمل و نقل بار در صنعت حمل و نقل كشور طراحی شده است و صاحبان بار و كارخانجات می توانند با مراجعه به این سامانه هوشمند باری كه باید به مقصد بفرستند ثبت كنند.
«محمد میرزایی منش» اظهار داشت: صاحبان كالا و كارخانه ها در این سامانه مشخصات بار و نحوه حمل آن را در اختیار رانندگان قرار می دهند تا راننده با مراجعه به محل دپو كالا آن را برای حمل آماده كند.
وی با بیان اینكه تاكنون چهار هزار و 500 راننده با كارت هوشمند، عضو این سامانه شده اند، اظهار داشت: سامانه هوشمند نت بار نصب هیچ هزینه ای را برای حمل بار به صاحبان كالا تحمیل نمی‌كند و شركت های حمل كننده طبق برنامه باید كمیسیون قانونی خود را از رانندگان دریافت كنند.
وی با اشاره به ظرفیت‌های سیستم فنی سامانه هوشمند نت بار، اظهار داشت: این سامانه با قابلیت های خاصی در 12 فاز طراحی شده و اكنون تنها یك فاز آن اجرا شده است.
مدیرعامل شركت نت بار اظهار داشت: در زمان حمل بار، راننده كد خاصی را از این سامانه دریافت می‌كند و با ارائه این كد در مقصد، كالای خود را به صاحبان آن تحویل می دهد.
به گزارش ایرنا، سومین نمایشگاه بین المللی حمل‌ و نقل و صنایع وابسته (Iran Trans Expo ۲۰۱۸) با حضور بیش از 200 شركت داخلی و خارجی در شبستان اصلی مصلای امام خمینی (ره) آغاز به كار كرد و به مدت سه روز در این مكان برپاست.
هدف از برگزاری این نمایشگاه كه به مناسبت هفته حمل و نقل برگزار شده، ارایه آخرین دستاوردها و توانمندی های علمی و اجرایی شركت های مرتبط با این صنعت، آشنایی بیشتر كارشناسان و مدیران كشور با فناوری‌ های روز صنعت حمل‌ و‌ نقل، راهسازی و راهداری با حضور شركت‌ها و موسسات بین‌المللی و همچنین هیئتهای بازرگانی و تجاری بین‌المللی است.
این نمایشگاه شامل بخش‌های متنوعی از صنایع و حوزه‌های مرتبط با حمل‌ و نقل زمینی (راه‌ آهن و جاده‌ای)، دریایی، هوایی و عملیات حمل‌ و‌ نقل، راهسازی، راهداری و صنایع وابسته است.
بیش از ۲۰۰ شركت فعال و معتبر در حوزه‌ های حمل‌ و‌ نقل، خودروهای سبك و سنگین، حمل‌ و‌ نقل هوشمند، راهسازی، قیر و آسفالت، مجلات، پیمانكاران، مهندسین مشاور، تجهیزات ایمنی راه‌ها، نشریات و استارتاپ‌های حوزه حمل‌ و‌ نقل در سومین نمایشگاه بین‌ المللی حمل‌ و نقل و صنایع وابسته مشاركت دارند.
برگزاری سومین استارتاپ ویكند شبكه های ارتباطی و حمل و نقل با حضور دانشگاه‌ها و شركت‌های دانش بنیان از جمله بخش های جانبی این نمایشگاه است.­
سومین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل و صنایع وابسته تا 27 آذر از ساعت 10­­تا 18 در شبستان اصلی مصلای بزرگ امام خمینی(ره) تهران آماده بازدید كارشناسان و دست اندركاران صنعت حمل و نقل است.
اقتصام**1108**9132*2025