سیاست بنیاد رضوی تمركز زدایی برنامه ها از مراكز استان ها است

ایلام - ایرنا - مدیرعامل بنیاد بین المللی رضوی گفت: سیاست این بنیاد تمركز زدایی برنامه ها از مراكز استان ها و تسری آنها به شهرستان ها است.

به گزارش ایرنا، محمودرضا برازش روز یكشنبه در آیین اختتامیه هفتمین جشنواره ملی سفرنامه و خاطره نویسی رضوی در ایلام افزود: برنامه ریزی لازم در این زمینه انجام گرفته و از هر استان هشت شهرستان انتخاب و در آنها برنامه های مرتبط با امام رضا (ع) اجرا می شود.
وی به اجرای برنامه شب های فرهنگی رضوی اشاره كرد و گفت: این برنامه تلفیقی حاوی برنامه های فرهنگی و هنری نظیر شعر خوانی، اجرای سرود، نمایش، تعزیه است كه در چهار منطقه كشور با حمایت مالی این بنیاد اجرا می شود.
مدیرعامل بنیاد بین المللی رضوی حمایت از تولیدات مختلف فرهنگی و هنری هنرمندان و استادان را از دیگر برنامه های این بنیاد برشمرد و تاكید كرد: عموم هنرمندان و استادان حوزه فرهنگ و هنر كه آثار فاخر مرتبط با امام رضا(ع) داشته باشند مورد حمایت مالی بنیاد بین المللی رضوی قرار خواهند گرفت.
برازش همچنین از برنامه ریزی این بنیاد برای حمایت از پایان نامه ها و پژوهش های حوزه رضوی خبر داد.
وی با اشاره به اختتامیه هفتمین دوره جشنواره ملی سفرنامه و خاطره نویسی رضوی در استان ایلام گفت: سفرنامه در واقع ثبت حركات عاشقانه و معنوی به سمت حرم رضوی است كه خوشبختانه همه ساله بر تعداد شركت كنندگان آن افزوده می شود.
در پایاین این آیین كه با حضور استاندار و جمعی از مسئولان محلی برگزار شد 15برگزیده این جشنواره مورد تقدیر قرار گرفتند.
جشنواره بین المللی امام رضا(ع) با موضوع های مختلف فرهنگی، هنری و علمی همه ساله دهه كرامت از میلاد با سعادت حضرت معصومه (س) تا میلاد امام رضا (ع) با هدف توسعه و ترویج فرهنگ رضوی در سراسر كشور برگزار می شود.
استان ایلام 10 سال متوالی میزبان این جشنواره بوده است.
برگزاری این جشنواره امسال خارج از دهه كرامت در استان های مختلف كشور برگزار شد.
7171/6119

سرخط اخبار فرهنگ