شهروند كازروني، پشت بام خانه اش را باغ مركبات كرد

شيراز- ايرنا - حميد مسرور شهروند كازروني اقدام به كاشت مركبات از نوع پرتقال، ليموشيرين و نارنگي بر پشت بام منزل خود كرد.

اين شهروند كازروني گفت: هدف من از اين اقدام بردن فضاي سبز به پشت بام براي زيبايي وهمچنين كسب درآمد است.
مسرور يكشنبه در مصاحبه با ايرنا افزود: اقدام به كاشت حدود 50 اصله درخت پرتقال، ليمو شيرين و نارنگي دريك فضاي 140متر مربعي از پشت بام منزل كردم كه امسال حدود 50 تا 70 كيلوگرم ميوه از هر درختان مي توان برداشت كرد.
وي گفت: چون خودم استاد بنا هستم به طور حساب شده و برروي ستون ها و شناژهاي مقاوم اقدام به كشت درخت كرده ام كه هيچ گونه فشاري برسقف وارد نمي شود.
اين شهروند كازروني بيان كرد: ميوه اين درختان كاملا ارگانيك و بدون استفاده از كودهاي شيميايي توليد شده و نحوه آبياري آن ها قطره اي است.
همسر اين استاد بنا گفت:پشت بام منزل ما بسيار سبز و ديدني است و براي استفاده خود و اقوام از اين فضا استفاده مي كنيم كه هواي خوبي دارد و نياز به رفتن باغ نداريم.
خبرنگار ايرنا براي ديدن و اظهارنظر در مورد اين ابتكار جالب به اتفاق چندتن از كارشناسان جهاد كشاورزي كازرون به محل رفت.
مهندس عليرضا محمدزاده كارشناس توليدات گياهي مديريت جهاد كشاورزي كازرون ضمن تائيد و مثبت بودن كار حميد مسرور گفت: امروز كه تمام فضاها به آپارتمان تبديل شده است و جايي براي ايجاد فضاي سبز وجود ندارد اينگونه ابتكارها مي تواند هم به فضاي سبز شهري كمك كند و هم در زمينه خودكفايي در توليد ميوه با رعايت اصول فني مفيد باشد.
اين كارشناس براي دادن هرگونه مشاوره فني در زمينه نگهداري و افزايش عمر درختان و روش صرفه جويي در مصرف آب و بهره برداري بيشتر اعلام آمادگي كرد.
زهرا پناه كارشناس باغباني جهاد كشاورزي كازرون هم اظهار داشت:با توجه به اينكه آب اين طرح به صورت قطره اي است مي شود براي صرفه جويي بيشتر در مصرف آب با استفاده از پوشش هاي پلاستيكي به سمت روش گلخانه اي برويم تا هم درعمر درختان و هم در نوع بهره وري بتوان بيشتر استفاده كرد.
شهرستان كازرون در 120 كيلومتري غرب شيراز است.
7372/ 1876

سرخط اخبار استان‌ها