۲۴ آذر ۱۳۹۷،‏ ۱۳:۳۱
کد خبر: 83135003
۰ نفر
تقویت پدافند هوایی یك حكم ولایی و تكلیف است

بیرجند- ایرنا- جانشین فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) گفت: با توجه به تاكیدات مكرر رهبر معظم انقلاب، تقویت پدافند هوایی كشور یك حكم ولایی و تكلیف فراروی همه سازمان ها است تا تشكیلات منسجم علیه تهدیدات فراهم باشد.

به گزارش ایرنا، امیر سرتیپ علیرضا الهامی روز شنبه در آیین تكریم و معارفه فرمانده سابق و جدید پدافند هوایی شرق كشور و ارشد نظامی ارتش در خراسان جنوبی اظهار داشت: خدمت در مقطع حساس تاریخ انقلاب یك توفیق است كه باید قدر دانسته شود.
وی با اشاره به تاكید رهبر معظم انقلاب بر لزوم آمادگی همه اقشار برای مقابله با دشمنانی كه برای نظام دندان تیز كرده اند افزود: رهبری در كنار این آمادگی بر هم افزایی و هماهنگی نیز تاكید كرده اند تا از هدر رفت منابع ملی جلوگیری شود.
امیر سرتیپ الهامی با بیان اینكه رهبر معظم انقلاب، بارها بر خط مقدم بودن پدافند هوایی تذكر داده اند گفت: برآوردهای اطلاعاتی نشان می دهد كه اولین تهدید می تواند علیه جمهوری اسلامی، هوایی باشد.
جانشین فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) ادامه داد: پدافند هوایی می توانند تهدید را كیلومترها خارج از مرز كشف و بعد از اعلام خطر و خبر، دفاع منسجم از این تهدید داشته باشد.
وی با اشاره به چهل سالگی انقلاب افزود: در این شرایط باید دست به دست هم داده و مثل دوران دفاع مقدس با همدلی و انسجام چهل سالگی انقلاب را بر خلاف تصور دشمنان جشن بگیریم.
سرتیپ الهامی، انتشار پیام انسانیت و آزادگی را از ثمرات انقلاب اسلامی دانست و افزود: به طور قطع امسال در چهل سالگی انقلاب نیت خالص مردم ایران و پیروزی علیه بدخواهان به دنیا نشان داده خواهد شد.
وی ضمن تقدیر از عملكرد مثبت و تاثیر گذار فرمانده سابق فرمانده منطقه پدافند هوایی شرق كشور و ارشد نظامی ارتش در خراسان جنوبی گفت: خدمت سه ساله در این نوار مرزی رو به رشد بوده و امید است این خدمت در فرماندهی منطقه پدافند هوایی تهران كه یك پنجم جغرافیای كشور با احتساب 6 استان را دربر می گیرد، ادامه یابد.
جانشین فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) ادامه داد: منطقه پدافند هوایی تهران با توجه به مناطق حیاتی مثل « فردو » حساسیت و شرایط ویژه ای دارد.
وی بیان كرد: ارتش دوشادوش همرزمان خود در سپاه و نیروهای انتظامی باكیفیت اقدامات و وظایف خود را انجام می‌دهد.
فرمانده سابق پدافند هوایی شرق كشور و ارشد ارتش در خراسان جنوبی نیز در این آیین گفت: افغانستان كه اكنون در منطقه، مركز ناآرامی ها است، درگیری های قومی و مذهبی چندین ساله در این كشور، نا امنی هایی كه مرز ما و این كشور دارد و نیز وجود نیروهای فرامنطقه ای چه در بعد زمینی و هوایی مرز خراسان جنوبی، موضوع امنیت را مهم می كند.
امیر سرتیپ دوم علی اكبر عباسی تجدد با اشاره به تنها بازارچه مرزی فعال خراسان جنوبی در مرز افغانستان اظهار داشت: با توجه به اینكه 30 درصد صادرات كشور از این مرز انجام می شود ایجاد امنیت از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
وی یادآور شد: وجود نیروهای مسلح به خصوص ارتش در خراسان جنوبی به خاطر ایجاد امنیت و احساس آرامش است.
فرمانده سابق پدافند هوایی شرق كشور و ارشد ارتش در خراسان جنوبی بیان كرد: اگر امنیت نباشد، توسعه اقتصادی، جذب سرمایه و كسب و كار را نخواهیم داشت و در نهایت مردم، این منطقه را تخلیه می كنند اما نیروهای مسلح در مقابل همه تهدیدها ایستاده اند تا امنیت جاری باشد.
وی با اشاره به تاكید رهبر معظم انقلاب بر اولویت بودن پدافند هوایی گفت: این مسئولیت بزرگی است كه باعث شده جوانان كشور در سراسر مرزها به صورت شبانه روز تلاش كنند تا گزندی به كشور نرسد.
عباسی تجدد با تاكید بر اهمیت پدافند در كشور افزود: هم اكنون امواج رادارهای پدافندی در همه جا حضور دارد و اجازه نمی دهیم حتی یك ریز پرنده ای از این مرز وارد شده و گزندی به خراسان جنوبی بزند.
وی همچنین از همكاری سایر نیروهای مسلح در تامین امنیت استان خراسان جنوبی قدردانی كرد.
به گزارش ایرنا در این آیین با حضور امیر سرتیپ الهامی جانشین قرارگاه خاتم انبیاء (ص) ، سرهنگ ستاد ارسلان پرویز به عنوان فرمانده جدید منطقه پدافند هوایی شرق كشور و ارشد نظامی ارتش در خراسان جنوبی معرفی شد.
همچنین امیر سرتیپ دوم علی اكبر عباسی تجدد فرمانده سابق این فرماندهی به عنوان فرمانده منطقه پدافند هوایی تهران فعالیت خواهد كرد.
9893 * 6054