راه پژوهش از مدرسه می گذرد

تهران-ایرنا-رئیس پژوهشگاه مطالعات وزارت آموزش و پرورش با تاكید بر اینكه راه پژوهش از مدرسه می گذرد، گفت: اگر قرار باشد پژوهش در دانشگاه به نتیجه برسد باید در مدرسه جدی گرفته شود.

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش ایرنا، فرهاد كریمی روز شنبه در جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر دانش آموزی با اشاره به اینكه مدارس می توانند پژوهشگر تربیت كنند، اظهار داشت : پژوهش در آموزش و پرورش قدمت طولانی دارد و راه اندازی هدفمند آن در این وزارتخانه به سال 74 باز می گردد.
وی ادامه داد: نخستین برنامه هفته پژوهش كه از امروز 24 آذرماه آغاز شده و بانی آن وزارت علوم تحقیقات و فناوری است به تجلیل از دانش آموزان پژوهشگر اختصاص دارد و نشان می دهد باید از اندیشه دانش آموزان در زمینه رشد كشور بهره ببریم.
وی با اشاره به اینكه در این هفته اختراعات و ابتكارات دانش آموزی را معرفی می كنیم، تصریح كرد : ویژگی هفته پژوهش امسال این است كه در چهل سالگی پیروزی انقلاب اسلامی به بالندگی در این حوزه رسیده ایم.
رئیس پژوهشگاه مطالعات وزارت آموزش و پرورش بیان كرد: در این برنامه از دانش آموزان اول ابتدایی هم كه در حوزه ادبیات آثاری داشتند و در مجموع از 28 اثر برتر دوره های تحصیلی تجلیل می شود.
كریمی یادآور شد: امسال زیر نظام پژوهش سند تحول بنیادین تصویب شده كه حرف های زیادی برای گفتن دارد و اگر اجرا شود زمینه ارتقا و بالندگی در آموزش و پرورش فراهم خواهد شد.
قرار بود وزیر آموزش و پرورش و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در این مراسم حضور پیدا كنند اما این برنامه بدون حضور دو وزیر برگزار شد.
علمی *1883 *1440