جشنواره خوارزمي ميدان رقابت براي توليد دانش است

كرمانشاه - ايرنا - معاون فرماندار پاوه گفت: جشنواره نوجوان خوارزمي ميدان رقابت براي توليد دانش و تفكر و ارتقاي خلاقيت است و همه كساني كه در اين مسير تلاش مي كنند، پيروز اين رقابت ها هستند.

به گزارش خبرنگار ايرنا ، سيد نجيب ميراني روز پنجشنبه در آيين آغاز پنجمين جشنواره نوجوان خوارزمي در مدرسه حضرت خديجه شهر پاوه با ابراز خرسندي از فعاليت هاي علمي و پژوهشي دانش آموزان در ميادين علمي داخلي و بين المللي، كسب موفقيت هاي پرشمار نوجوانان و جوانان را نشانه ظرفيت بالاي سرمايه هاي اجتماعي در اين ديار دانست.
وي، توليد علم و ثبت اختراع توسط نوجوانان را زمينه ساز ارتقاي اعتماد به نفس و معني واقعي «ما مي توانيم» عنوان كرد و افزود؛ وجود دانش آموزان پژوهشگر و خلاق مايه مباهات هر جامعه اي هستند.
معاون آموزشي مديريت آموزش و پرورش پاوه نيز؛ جشنواره نوجوان خوارزمي را مظهر تفكر و خلاقيت در دانش آموزان عنوان كرد و افزود؛ ارتباط بيشتر علم و فناوري با زندگي و فرهنگ اجتماعي دانش آموزان از اهداف اين جشنواره محسوب مي شود.
ايوب احمدي، جشنواره نوجوان خوارزمي را فرصتي مناسب براي كشف و شكوفايي استعدادهاي دانش آموزان در زمينه هاي مختلف علمي و مهارتي توصيف كرد و دانش آموزان را به استفاده بهينه از تك تك فرصت هاي پيش رو در مسير زندگي توصيه كرد.
وي با قدرداني از تلاشهاي فرهنگيان و دانش آموزان در راستاي برگزاري جدي و رقابتي اين جشنواره در سالهاي گذشته از نگاه ويژه مديريت آموزش و پرورش پاوه به امر پژوهش و ابتكارات دانش آموزي و برنامه ريزي مدون در اين زمينه براي سال تحصيلي جاري خبر داد.
مدير پژوهش سراي دانش آموزي رشد پاوه هم ؛ با اشاره به سند طرح تحول نظام آموزشي و توجه ويژه به علم آموزي براساس روش هاي پژوهش محور و خلاقيت آفرين، برگزاري جشنواره نوجوان خوارزمي را در همين راستا عنوان و بر مشاركت گسترده دانش آموزان در اين جشنواره تأكيد كرد.
سعيد احمدي ، ارتقاي دانش، مهارت و نگرش دانش آموزان در زمينه پژوهش و شيوه كشف و حل خلاقانه مسائل، فرصت آفريني براي رشد و شكوفايي استعدادها و خلاقيت هاي دانش آموزان و كمك به فرآيند هدايت تحصيلي آنها و ايجاد زمينه مناسب براي اجراي مطلوب برنامه هاي درسي را از اهداف اين جشنواره برشمرد.
بيش از يك هزار و 800 دانش آموز شهرستان پاوه از 19 مدرسه شهري و روستايي در مقطع متوسطه اول، در 6 رشته پژوهشي، دست سازه ها، بازارچه هاي كسب و كار دانش آموزي، زبان و ادبيات فارسي، زبان خارجي و فعاليت هاي آزمايشگاهي در پنجمين جشنواره نوجوان خوارزمي در سال تحصيلي 98 - 97 به رقابت مي پردازند.
شهرستان پاوه با بيش از 62 هزار نفر جمعيت در شمال غربي كرمانشاه قرار دارد.
7448/8066