اقدامات مسئولان باید منجر به ایجاد آرامش در جامعه شود

زنجان - ایرنا- استاندار زنجان با بیان اینكه اقدامات مسئولان و دستگاه های اجرایی باید منجربه تقویت آرامش در جامعه شود، گفت: نباید در این شرایط با اقدامات نسنجیده ذهن مردم را ناراحت و مغشوش كنیم.

به گزارش ایرنا، فتح الله حقیقی روز پنجشنبه در جلسه شورای توسعه و برنامه ریزی استان به ضرورت فرهنگ سازی برای مسئولیت پذیری تاكید كرد و افزود: اكنون اگر مشكل و قصوری در یك جایی پیدا شود هیچ كس مسئولیت آن را نمی پذیرد ولی اگر یك موفقیتی اتفاق بیفتد همه تلاش می كنند آن را به نام خود به ثبت برسانند.
وی ادامه داد: دستگاه های اجرایی اگر اجرای طرح و پروژه ای را آغاز می كنند باید در بازه زمانی تعریف شده ای آن را جمع كنند، چرا كه در غیر این صورت موجب نارضایتی شهروندان می شود.
حقیقی به لزوم طرح موضوعات كارشناسی شده در شورای برنامه ریزی استان تاكید كرد و اظهار داشت: موضوعات مصوب در شورای برنامه ریزی هم باید منجر به اجرا شود.
استاندار زنجان به ضرورت راه اندازی میز خدمت در همه اداره های دولتی تاكید كرد و گفت: میز خدمت نباید سمبلیك و نمادین باشد، بلكه باید از طریق آن خدمات لازم به شهروندان ارائه شود.
وی به لزوم اختصاص یك درصد اعتبارات دستگاه های اجرایی برای ورزش و جوانان اشاره كرد و افزود: این موضوع از اهمیت قابل توجهی برخوردار است و باید شكل اجرایی به خود بگیرد.
حقیقی در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت پژوهش اشاره كرد و ادامه داد: با بهره گیری از پژوهش های انجام شده پیرامون مسائل استان، باید در جهت بومی سازی برنامه ششم توسعه در استان اقداماتی در دستور كار قرار گیرد.
استاندار زنجان بر لزوم تعریف چند پروژه محوری به عنوان نقشه راه اثر بخش در استان تاكید كرد و گفت: چنین كاری می تواند منجر به تدوین برنامه عملیاتی برای پیشبرد طرح های مهم شود.
حقیقی همچنین به ضرورت توجه به امر پژوهش اشاره كرد و افزود: لازم است محورهای پژوهشی استان جهت گیری اساسی به خود بگیرد.
محسن نجفیان، رئیس دانشگاه زنجان در این جلسه از برگزاری آیین استانی بزرگداشت هفته پژوهش در 27 آذر جاری در این دانشگاه خبر داد و گفت: توسعه پژوهش و فناوری امری فرابخشی است و فقط منحصر به جامعه دانشگاهی نیست.
25 آذر در تقویم كشور به عنوان روز پژوهش نام گذاری شده است.
3088/6085

سرخط اخبار استان‌ها