4 دختر اپه ايست اروميه اي به اردوي تيم ملي جوانان دعوت شدند

اروميه- ايرنا- دبير هيات شمشيربازي با اشاره به ميزباني اروميه در برگزاري اردوي تيم ملي دختران جوانان كشور گفت: چهار اپه ايست اروميه اي به اين اردو دعوت شده و در آن حضور دارند.

شهريار نوبخت روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: اين اردو با حضور 10 ورزشكار در خانه شمشيربازي اروميه در حال برگزاري است.
وي با اشاره به اينكه اين اردو از 21 تا 29 آذرماه جاري برگزار مي شود، بيان كرد: زهرا مردتيزخراب، سما كشي آده، مبينا بافراست و فريماه باباپور چهار ورزشكار اروميه اي حاضر در اين اردو هستند.
وي با بيان اينكه ورزشكاراني از اصفهان، يزد، البرز، تهران و آذربايجان غربي در اين اردوي آمادگي حضور دارند، ادامه داد: مهسان ايوبي، زهرا عيدي شاطر، مايده رضايي، آنوشا شهابي، فاطمه خراساني و غزل حاج علي اكبري ديگر دعوت شدگان به اردو هستند.
به گزارش ايرنا طي 2 هفته گذشته تيم دختران استان مقام سوم و جام برنزي نخستين دوره المپياد استعدادهاي برتر كشور را كسب كردند.
در بخش فلوره انفرادي اين المپياد «هانيه خوش خواهي» و «شيدا حسيني» هر 2 از آذربايجان غربي به ترتيب مدال هاي طلا و نقره را كسب كردند.
در بخش انفرادي اسلحه اپه «سما كشي آده» مدال برنز را از آن خود كرد و در بخش تيمي اسلحه فلوره تيم آذربايجان‌غربي با تركيب «هانيه خوشخواهي، شيدا حسيني، هليا اسماعيل‌زاده و زهرا حيدرزاده» جام طلايي را بالاي سر برد و تيم اسلحه اپه استان نيز با تركيب «سما كشي آده، فاطمه احمدي، زهرا مرد و آنيتا بيات ماكو» به مقام نايب قهرماني رسيد.
هيات شمشيربازي آذربايجان غربي يكي از هيات هاي فعال و موفق آذربايجان غربي است كه با تاسيس خانه شمشيربازي در محل ورزشگاه تختي اروميه، فعاليت چشمگيري در راستاي جذب و تربيت علاقه مندان اين رشته دارد و فعاليت خود را از سال 1382 در استان آغاز كرد.
7156/2093