طرح تبدیل میدان هفت تیر تهران به پلازای شهری تهیه شد

تهران- ایرنا- معاون فنی و طرح های شهری سازمان زیباسازی شهر تهران از تهیه طرحی برای تبدیل میدان شهدای هفتم تیر به پلازای شهری خبر داد.

«پلازا واژه ای اسپانیایی به معنی میدان است و به آن دسته از فضاهای عمومی اطلاق می‌شود كه در دل شهرها قرار دارند و فارغ از ابعاد تجاری، صرفا كاركردی پاتوق‌گونه برای شهروندان دارند.»
به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، یاسر جعفری در جلسه كمیته معماری و طرح های شهری شورای شهر گفت: پس از دستور شهردار تهران مبنی بر جمع آوری كارگاه میانه میدان هفت تیر، یك فضای 5 هزار مترمربعی آزاد شد كه پتانسیل تبدیل شدن به یك پلازای شهری را دارد.
وی ادامه داد: در این راستا سازمان زیباسازی شهر تهران برای این میدان یك طرح جامع تهیه كرده كه حل مسائل ترافیكی هفت تیر نیز در آن دیده شده است.
این پیشنهاد با استقبال علی اعطا رئیس كمیته معماری شورای شهر تهران مواجه شد و وی نیز بر بررسی و پیگیری طرح تبدیل میدان هفت تیر به پلازای شهری در شورای شهر تاكید كرد.
براساس این گزارش در جلسه كمیته معماری و طرح های شهری شورای شهر در خصوص تشكیل ستاد راهبردی پلازهای شهری، بحث و گفت و گو و مقرر شد كه تشكیل دبیرخانه این ستاد در سازمان زیباسازی تصویب شود.
همچنین در این جلسه برزین ضرغامی به عنوان مدیر ستاد و یاسر جعفری به عنوان مسئول دبیرخانه ستاد راهبردی پلازاهای شهری انتخاب شدند.
تهرام/9343//1348