۲۱ آذر ۱۳۹۷،‏ ۱۲:۰۲
کد خبر: 83131907
۰ نفر
نوسازی 26 پلاك فرسوده پایتخت آغاز شد

تهران- ایرنا- پروژه تجمیع و نوسازی 26 پلاك فرسوده محله فلاح واقع در منطقه 17 پایتخت روز چهارشنبه در آیینی با حضور مدیران و اعضای شورای شهر تهران آغاز شد.

به گزارش ایرنا، امیر محسنی شهردار منطقه 17 روز چهارشنبه در حاشیه بازدید خبرنگاران از پروژه های شهری این منطقه اظهار داشت: در این پروژه 26 پلاك فرسوده در قالب 54 واحد در 6 طبقه به همراه پاركینگ نوسازی می شود.
وی زیر بنای این پروژه را 4 هزار و 500 متر و زمان اتمام آن را اسفند ماه 98 اعلام كرد.
محسنی با بیان اینكه 288 هكتار از 822 هكتار مساحت این منطقه را بافت فرسوده تشكیل می دهد خاطرنشان كرد: شهرداری در پروژه های نوسازی هیچ گونه وجهی بابت عوارض دریافت نمی‌كند.
وی ادامه داد: علاوه بر آن 20 میلیون تومان تسهیلات برای نمای ساختمان نیز داده می شود.

*ساخت كریدور سبز بلورسازی
در ادامه خبرنگاران از كریدور (راهرو، محل عبور) سبز كه در محله جنوب بلورسازی در حال ساخت است بازدید كردند.
براساس توضیحات شهردار منطقه املاك معارض این پروژه تملك شده و تنها چند پلاك كه در مالكیت سازمان اوقاف و امور خیریه قرار دارد تعیین تكلیف نشده است.
برای احداث این پروژه 72 پلاك آزادسازی شده تا این كریدور در سطحی به مساحت چهار هزار مترمربع ایجاد شود.
دراین كریدور 6 هزار مترمربع پاركینگ با ظرفیت استقرار 240 اتومبیل احداث می شود كه مدیران شهری می گویند ساخت آن در رفع محرومیت از محله بلورسازی نقش بسزایی دارد.
همچنین در جریان این بازدید كلنگ احداث مركز خدمات رفاهی جنوب بلورسازی نیز توسط كودكانی كه از نداشتن سرانه فرهنگی، ورزشی و زمین بازی گلایه داشتند به زمین زده شد.
برای احداث این مركز 33 پلاك با مساحت 2500 مترمربع آزاد شده كه برای 760 متر از این زمین كاربری ورزشی، 770 متر كاربری دبستان، 500 متر كاربری فرهنگی و برای 780 متر كاربری درمانی تعریف شده است.
به گفته محسنی شهردار منطقه 17 تمامی كاربری ها در 2 طبقه احداث خواهد شد و در زمینی به مساحت 2 هزار متر با ظرفیت 80 خودرو پاركینگ پیش بینی شده است.
پروژه مجموعه آبی دارالشهدا با 2 سالن مجزا استخر و سونا برای بانوان و آقایان از دیگر پروژه هایی بود كه خبرنگاران از آن بازدید كردند.
این مجموعه آبی در 2 فاز مجزا هر كدام با مساحت 2هزار و 295 مترمربع با مشاركت بخش خصوصی و سرمایه گذاری 8 میلیارد تومان در حال احداث است كه گفته شده دهه فجر امسال به بهره برداری خواهد رسید.
محسنی یادآور شد: در فضای بین این دو استخر نیز یك فروشگاه بزرگ احداث خواهد شد.
شهردار منطقه 17 همچنین اظهارداشت: منطقه 17 از نظر شاخص كیفیت مسكن رتبه 18، از نظر شاخص پایداری رتبه 19، شاخص فقر رتبه 15 و از نظر شاخص توسعه یافتگی رتبه 21 را در بین مناطق 22 گانه دارد.

* احداث محوری مانند پل طبیعت
وی در خصوص محور نیلوفری (راه آهن تهران- تبریز) نیز اظهارداشت: 3.5 كیلومتر از این مسیر 9 كیلومتری در منطقه17 قرار دارد كه قرار است محوری مانند پل طبیعت برای آن طراحی شود كه در حال رایزنی با راه آهن هستیم.
محسنی افزود: آن بخش از این محور كه در محدوده منطقه 17 قرار دارد به پیاده رو تبدیل شده و براساس تصویب كمیسیون ماده 5 شهرداری ها 80 درصد این عرصه به فضای سبز و 20 درصد بارگذاری كه اغلب آن بارگذاری فرهنگی و اجتماعی است انجام خواهد شد.
به گزارش ایرنا در این بازدید محمد سالاری رئیس كمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر، علی اعطا سخنگوی شورای شهر، عبدالرضا گلپایگانی سرپرست معاونت شهرسازی و معماری و كاوه علی اكبری مدیرعامل سازمان نوسازی شهرداری تهران نیز حضور داشتند.
تهرام/9353 / 1539