شمار زیادی از اعضای گروهك تروریستی دستگیر شدند

چابهار- ایرنا - رئیس كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: با همت مسئولان دست اندركار در چند روز گذشته شمار زیادی از اعضای گروهك تروریستی انصارالفرقان دستگیر شده اند.

حشمت ‌الله فلاحت‌ پیشه روز چهارشنبه در جریان بازدید از محل حادثه تروریستی چابهار به خبرنگار ایرنا بر دستگیری تمامی عوامل گروهك های تروریستی و جلوگیری از ناامنی ها در منطقه تاكید كرد و اظهار داشت: حادثه تروریستی چابهار توسط مجلس شورای اسلامی نیز در حال پیگیری است.
وی با اظهار تاسف از حادثه تروریستی چابهار افزود: روند توسعه چابهار با این قبیل اقدامات كند نخواهد شد و زیرساخت های آن نیز در حال آماده شدن است.
رئیس كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان كرد: روند توسعه منطقه راهبردی و اقتصادی چابهار بدون هیچ وقفه ای از سوی دولت ادامه دارد.
وی بیان كرد: چابهار یكی از نقاط مهم اقتصادی و تجاری كشور است و مسئولان نیز برای توسعه آن اقدامات لازم را انجام داده اند.
به گزارش ایرنا 15 آذر 1397 خورشیدی تروریست وابسته به گروهك تروریستی انصارالفرقان با خودروی وانت حامل مواد منفجره قصد ورود به مقر ستاد انتظامی شهرستان چابهار را داشت كه با مقاومت ماموران نیروی انتظامی مواجه شد اما این خودرو را درب ورودی ستاد منفجر كرد و خود به هلاكت رسید.
این حادثه تروریستی به شهادت 2 تن و زخمی شدن 43 تن از هموطنان منجر شد كه 10 تن از حادثه دیدگان از كادر نیروی انتظامی و بقیه آنان از شهروندان عادی بودند.
رئیس كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: چابهار برای تجارت نقطه مهمی است و پس از مستثنی شدن از تحریم ها باید زیرساخت های حمل و نقل آن تكمیل تا در جابجایی كالا تسهیل شود.
فلاحت پیشه بیان كرد: مرزهای آبی و خاكی چابهار خیلی مهم هستند و باید برای اشتغال، فقرزدایی و زدودن محرومیت از این منطقه گام های مثبت برداشته شود.
به گزارش ایرنا، حشمت ‌الله فلاحت‌ پیشه رئیس كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی و هیات همراه امروز/چهارشنبه/ از طرح توسعه بندر شهید بهشتی، ظرفیت های تجاری، اقتصادی و گردشگری و نوار ساحلی چابهار دیدن كردند.
3043**3213 **6081