مبالغ ناشی از سرویس‌های ارزش افزوده به مشتركان باز می گردد

تهران- ایرنا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در یكی از صفحه های اجتماعی نوشت: مبالغ كسر شده توسط شركت متخلف كه اقدام به توسعه 500 نرم افزار تلفن همراه برای خالی كردن جیب مشتركان كرده بود، بازخواهد گشت.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «محمدجواد آذری جهرمی» 19 آذرماه امسال و در حاشیه گشایش همایش تهران هوشمند گفت: 500 اپلیكیشن باجگیر سروس های ارزش افزوده توسط مركز ماهر شناسایی شدند كه اطلاعات فنی آن به پلیس فتا (پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات) ارسال شده است.
در همین پیوند وی امروز چهارشنبه در صفحه توئیتر خود نوشت: یك شركت، در مدت كوتاهی بیش از 500 نرم افزار موبایلی توسعه داده است، از پوشش ادعیه تا عناوین غیراخلاقی! همه و همه برای خالی كردن جیب مشتركان تلفن همراه با سرویس‌های ارزش افزوده بوده است.
وی ادامه داد: گزارش به پلیس برای رسیدگی بیشتر ارجاع شد.مبالغ به مردم بازخواهد گشت.
داستان سوءاستفاده از پیامك های ارزش افزوده با اعتراض های مردمی به روند عضویت آنها در برخی سرویس ها بدون آن كه خود كاربران تقاضای چنین عضویتی داشته باشند، تابستان امسال وارد مرحله تازه ای شد و هر روز ابعاد جدیدی به خود گرفت به طوری كه اعتراض های مردمی، واكنش محمدجواد آذری جهرمی وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات را به همراه داشت.
وزیر ارتباطات 29 مرداد امسال در جلسه‌ای با مدیران اپراتورهای تلفن همراه مهلت دو هفته‌ای برای ساماندهی وضعیت خدمات ارزش افزوده داد اما پس از سپری شدن این مهلت همچنان بازار پرسود خدمات ارزش افزوده به دلیل این كه مساله شامل سهامداری اپراتور در یك شركت تا راه‌اندازی شركت‌های متعدد و سوق دادن بازار به سمت سوددهی بیشتر است به كار خود ادامه داد و تخلف ها نیز دامنه دار شد.
آذری جهرمی در واكنش به این نارضایتی مردم از این تخلف ها، هجدهم شهریورماه در یك برنامه تلویزیونی از تشكیل پرونده ای در این باره در مرجع قضایی خبر داد كه به پرونده ای بزرگتر در پیامك ارزش افزوده رسیده است.
اقتصام**2078**2025