بيش از 200 هزار راس دام در ايرانشهر واكسينه شدند

زاهدان - ايرنا - رئيس دامپزشكي ايرانشهر در جنوب سيستان و بلوچستان گفت: بيش از 200 هزار راس دام سبك و سنگين از ابتداي امسال تا كنون عليه انواع بيماري‌هاي دامي در اين شهرستان به طور رايگان واكسينه شدند.

فرامرز هاشمزهي روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: يكي از اقدامات دامپزشكي برنامه ريزي در خصوص ايمن سازي دام‌ها در مقابل بيماري‌هايي نظير آبله، تب برفكي، تب كنگو و مبارزه با بيماري‌هاي مشترك مانند بروسلوز، شاربن و هاري است كه براي برآورده شدن اين هدف تمام دام‌هاي سبك و سنگين ايرانشهر واكسينه شدند.
وي ادامه داد: با توجه به افزايش دما و احتمال بروز بيماري تب كريمه كنگو و افزايش فعاليت كنه‌ها انتظار مي‌ رود دامداران نسبت به سمپاشي محل نگهداري دام‌هاي خود اقدام كنند.
رئيس دامپزشكي ايرانشهر با بيان اينكه بيماري تب مالت از مهمترين بيماري ‌هاي مشترك ميان انسان و دام است گفت: فردي كه مبتلا به اين بيماري شود چنانچه به موقع مورد درمان قرار نگيرد به طور حتم فوت خواهد كرد.
وي با بيان اينكه واكسيناسيون به طور رايگان انجام مي‌ شود از دامداران خواست كه همكاري لازم با گروه‌هاي اعزامي دامپزشكي به منظور واكسيناسيون دام را داشته باشند.
به گزارش ايرنا در شهرستان ايرانشهر بيش از 290 هزار راس دام سبك، 20 هزار راس گاو و گوساله و 15 هزار نفر شتر نگهداري مي ‌شود.
7314**3213