۲۱ آذر ۱۳۹۷،‏ ۱۰:۲۳
کد خبر: 83131691
۰ نفر
استانداران تهران، البرز و سمنان انتخاب شدند

تهران - ایرنا - «انوشیروان محسنی بندپی»، «عزیزالله شهبازی» و «علیرضا آشناگر» در جلسه امروز - چهارشنبه - هیات دولت به ترتیب به عنوان استاندار تهران، البرز و سمنان تعیین شدند.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دولت، در جلسه امروز (21 آذر 97) هیات دولت كه به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری برگزار شد، استانداران جدید استان های تهران، البرز و سمنان از هیات وزیران رأی اعتماد گرفتند.
با اجرایی شدن قانون منع به كارگیری بازنشستگان، 14 استاندار كشور از سمت خود كنارگیری كردند كه با رای اعتماد امروز هیات وزیران به سه استاندار جدید، تاكنون 11 استاندار برای استان ها انتخاب شدند.
هیات دولت در جلسه چهارشنبه (هفتم آذر ماه)، «محمدرضا پورمحمدی» را به عنوان استاندار آذربایجان شرقی، «محمدصادق معتمدیان» را به عنوان استاندار خراسان جنوبی، «محمدعلی شجاعی» را به عنوان استاندار خراسان شمالی و «احمد حسین زادگان» را هم به عنوان استاندار مازندران تعیین كردند.
همچنین «سید سعید شاهرخی» به عنوان استاندار جدید همدان، «فتح االله حقیقی» به عنوان استاندار جدید زنجان و «احمد علی موهبتی» به عنوان استاندار جدید سیستان و بلوچستان در جلسه 23 آبان از هیات وزیران رای اعتماد گرفتند.
«عباس رضایی» نیز 30آبان ماه 97 به عنوان استاندار اصفهان از هیات وزیران رأی اعتماد گرفت و اعضای دولت از خدمات محسن مهرعلیزاده استاندار پیشین این استان تقدیر و تشكر كردند.
همچنین «محمدجواد فدایی» در جلسه 23 آبان هیات وزیران به عنوان استاندار جدید كرمان تعیین و جانشین علیرضا رزم حسینی شد كه در خردادماه 97 از سمت خود استعفا كرده بود.

**تأكید هیات دولت بر رهنمود‌های رهبر معظم انقلاب درباره ضرورت‌های بودجه سال 98
همچنین در جلسه امروز ضمن قرائت رهنمود‌های مقام معظم رهبری درباره بودجه سال 98 كل كشور و تأكید ایشان بر ضرورت‌های این امر، اعضا به بحث و تبادل نظر در این باره پرداختند.
در ابتدای جلسه سازمان برنامه و بودجه كشور توضیحاتی را درباره تمایزاتی كه در بودجه سال 98 متناسب با شرایط ویژه اخیر ایجاد شده است، به هیأت وزیران ارائه كرد و ادامه مباحث برای انطباق هرچه بیشتر بودجه كل كشور با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، به جلسه بعدی هیأت دولت موكول شد.

**امضای موافقتنامه همكاری فنی بین ایران و ژاپن
همچنین هیأت وزیران در ادامه این جلسه، به وزارت امور خارجه اجازه داد نسبت به مذاكره، پاراف و امضای موقت موافقتنامه همكاری فنی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت ژاپن اقدام كند.

**اصلاح آیین نامه اجرایی قانون بیمه عمر و حوادث پرسنل نیروهای مسلح
هیأت وزیران همچنین در راستای ایجاد پشتوانه ای مطلوب برای ارتقای سطح رفاه و آسایش بازنشستگان نیروهای مسلح، آیین نامه اجرایی قانون بیمه عمر و حوادث پرسنل نیروهای مسلح، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و سازمان های تابعه و وابسته به آنها را اصلاح كرد.
دولت این تصمیم را با توجه به ضرورت انطباق آیین نامه یاد شده با اصلاحیه قانون بیمه عمر و حوادث پرسنل نیروهای مسلح كه در سال 1394 مصوب شد، اتخاذ كرد.
سیام**3070**1336