۲۰ آذر ۱۳۹۷،‏ ۱۸:۳۶
کد خبر: 83131222
۰ نفر
نیمی از زنان كارمند كشور در آموزش و پرورش شاغل هستند

بجنورد- ایرنا- مدیركل امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش گفت: اكنون یك میلیون كارمند زن در سطح كشور مشغول به كار هستند كه اشتغال نیمی از آنان در آموزش و پرورش است.

به گزارش ایرنا، فرحناز مینایی پور روز سه شنبه در حاشیه نشست با مدیران مدارس دخترانه استان خراسان شمالی به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در سطح كشور چهار میلیون نفر كارمند وجود دارد كه یك میلیون نفر از این تعداد زن هستند.
وی با بیان اینكه در سال های اخیر توجه خوبی برای به كارگیری زنان در رده های مختلف مدیریت مبذول شده است گفت: هنوز به جایگاه مطلوب در این باره نرسیده ایم.
مینایی پور افزود: در كشور شاهد ظلم تاریخی به زنان هستیم و این قشر بعضا عقب نگاه داشته شده اند اما اكنون تلاش داریم تا رشد و بالندگی زنان در عرصه های مختلف توسعه یابد.
مدیركل امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش اجرای طرح غربالگری بیماری ویژه زنان، توسعه فعالیت های ورزشی، كادرسازی و پرورش مدیران زن آینده را از جمله طرح های این مدیریت عنوان كرد و گفت: تلاش داریم تا در قالب طرح های كادرسازی، زنان بیش از پیش وارد عرصه تصمیم گیری و تصمیم سازی شوند.
وی ارائه آموزش مهارت گفت و گو و افزایش ارتباط كلامی در خانواده را از الزامات عنوان كرد و افزود: پیش از این میانگین كلماتی كه در میان اعضای خانواده متبادر می شد، یكهزار و 500 كلمه بود اما این رقم اكنون به 500 كلمه كاهش یافته است.
وی اظهار داشت: یكی از علت های كاهش میزان گفت و گو و ارتباط كلامی در خانواده ها، سرگرم شدن اعضای خانواده با گوشی های موبایل و فضای مجازی، مشغله های زیاد والدین و تك فرزندی خانواده ها است.
مدیركل امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان كرد: در این باره تلاش می كنیم تا دانش آموزان برقراری ارتباط كلامی با یكدیگر، با خانواده و با مسئولان را فرا گیرند و این ارتبط را توسعه دهند.
در سطح كشور 14 میلیون دانش آموز مشغول به تحصیل هستند كه هفت میلیون نفر از آنان را دختران تشكیل می دهند.
7185/ 6042