سالانه 2 میلیون نفر ساعت آموزش در مراكز فنی و حرفه ای ارائه می شود

شهركرد- ایرنا - مدیركل فنی و حرفه ای چهارمحال و بختیاری از برگزاری سالانه بیش از 2 میلیون ساعت آموزش در مراكز فنی و حرفه ای در استان خبر داد.

به گزارش ایرنا، قهرمان آماره روز سه شنبه در جریان بازدید و بررسی مشكلات مراكز آموزشی شهرستان فارسان اظهار داشت: با توجه به دغدغه دولت دوازدهم به حمایت از تولید و اشتغال در مناطق روستایی و عشایری، امسال نیز افزون بر 8 هزار و 400 نفر ساعت از جامعه هدف عشایری و روستایی در قالب صنایع دستی و تولید فرش محلی آموزش دیدند.
وی از برگزاری 10 هزار نفر ساعت آموزش مهارت فنی و حرفه ای در پادگان نظامی و انتظامی فارسان در سال جاری خبر داد و تاكید كرد: با این روند تعهد امسال آموزش در این شهرستان محقق شده است.
وی تصریح كرد: لازمه كارآفرینی، توانمندی انجام كار است و جوانان فارغ التحصیل دانشگاهی با وجود علم آموزی و بصیرت و دانایی به دلیل آموزش ندیدن به صورت كاربردی، فاقد مهارت لازم هستند، به همین دلیل آموزش فنی و حرفه ای می تواند زمینه اشتغال و ماندگاری آنان را فراهم كند.
نماینده مردم شهرستان های اردل، فارسان، كوهرنگ و كیار در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: مهارت آموزی و آموزش در تولید محصول با كیفیت و توسعه پایدار در اقتصاد مقاومتی نقش اساسی دارد.
علی كاظمی باباحیدری، نقش آموزش‌ های مهارتی در تحقق اقتصاد مقاومتی را كلیدی و محوری دانست و گفت:
می‌توان با ارائه آموزش با كیفیت، زمینه تولید داخلی و اشتغال پایدار را در جامعه فراهم كرد.
وی، یكی از راه‌های ایجاد اشتغال را مهارت آموزی اعلام كرد و افزود: مهمترین رسالت مراكز آموزش فنی و حرفه‌ای ارائه مهارت‌های مختلف برای افراد جویای كار است.
نماینده مردم شهرستان های اردل، فارسان، كوهرنگ و كیار درمجلس شورای اسلامی، ارتقای آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را برای اعتلای كشور، بسیار ارزشمند دانست و افزود: ترویج فرهنگ مهارت آموزی جهت برون رفت از معضل بیكاری در جامعه ضروری است.
به گزارش ایرنا، هم اكنون 19 آموزشگاه دولتی فنی و حرفه ای ویژه خواهران و برادران و 164 آموزشگاه غیر دولتی در بخش های صنعت، خدمات، فرهنگ، هنر و كشاورزی در چهارمحال و بختیاری فعال است.
6199/6021

سرخط اخبار استان‌ها