۲۰ آذر ۱۳۹۷،‏ ۱۵:۰۳
کد خبر: 83130885
۰ نفر
تامين اضطراري آب شهر تهران انجام شد

تهران -ايرنا-مديرعامل آبفاي استان تهران خاطرنشان كرد: تامين اضطراري آب پايتخت با رويكرد پدافندي انجام شده و در صورت رخداد زلزله آب شهر همچنان تامين خواهد بود.

به گزارش ايرنا، محمدرضا بختياري در نشست مديران دفاتر مديريت بحران و پدافند غيرعامل استان‌هاي مركز و شمال كشور در حوزه آب و برق گفت: در كنار مديريت شرايط بحراني بايد با رويكرد پدافند غيرعامل اقدام به كاهش ايجاد بحران در كشور كرد.
وي افزود: ايران از يك سو كشوري حادثه‌خيز و روي كمربند زلزله قرار دارد و از سوي ديگر مشكلات زيرساختي دارد به همين دليل بايد ضمن مديريت بحران، تلاش هايي جهت رهايي از اين وضعيت صورت گيرد تا نسل‌هاي آينده كشور دچار مسائل امروز ما نباشند.
بختياري به حل مشكلات زيرساختي حوزه آب و برق در شهر تهران اشاره و بيان كرد: اكنون 40درصد از شبكه آب با قدمت بيش از 55 سال روبرو است كه بايد براي حل چنين مسايلي چاره انديشي هايي صورت گيرد.
او تاكيد كرد: پدافند غيرعامل ضمن آگاه سازي از بحران كنوني زمينه نگاه به آينده را فراهم مي كند كه در همين زمينه اقدامات مناسبي از جمله مقام‌سازي مخازن آب، ايجاد دريچه‌هاي قطع و وصل خودكار آب در پايتخت راه‌اندازي شده كه در دنيا كم‌نظير است.
بختياري ادامه داد: اميدواريم با برگزاري چنين نشست‌هايي الگويي براي سراسر كشور به دست آيد تا علاوه بر جلوگيري از بحران‌هاي احتمالي، زمينه مديريت بهتر در مواقع بحران فراهم باشد.
نشست‌هاي اول تا سوم مديران دفاتر بحران و پدافند غيرعامل پيش از اين در شهرهاي اصفهان، تبريز و مشهد برگزار شده بود.
تهرام/6209 / 1539