۲۰ آذر ۱۳۹۷،‏ ۹:۳۸
کد خبر: 83130290
۰ نفر
معمای سوت های اشتباه علیه نساجی در لیگ برتر

ساری- ایرنا- نیم فصل رقابت های لیگ برتر فوتبال كشور در حالی به هفته پایانی رسید كه انتقادات به داوری ها امسال نیز متعدد بود و در این بین نساجی بیشتر از همه تیم ها از اشتباهات داوری زیان دید.

به گزارش خبرنگار ایرنا، تیم فوتبال نساجی مازندران در نخستین حضور لیگ برتری خود هر چند كه نیم فصل نخست را با كسب پیروزی مقابل تیم بحران زده پیكان و كسب 16 امتیاز به پایان رساند، اما بازیكنان و كادر فنی و هواداران این تیم معتقدند كه اگر اشتباهات داوری در دیدارهای نساجی رخ نمی داد، این تیم اكنون با خیالی آسوده در رتبه های پنجم یا ششم جدول قرار داشت و می توانست در نیم فصل به كسب سهمیه هم امیدوار باشد.
** 9 داور برای 15 بازی نساجی
دیدارهای نساجی در نیم فصل نخست لیگ هجدهم را 9 داور قضاوت كردند كه در این بین سهم ' علیرضا فغانی ' داور سرشناس فوتبال كشورمان بیشتر از سایر داوران بود. فغانی كه در حال حاضر معتبرترین داور قاره آسیا شناخته می شود پس از اعتراض های مكرر هواداران و مسئولان باشگاه نساجی به اشتباهات داوری در هفته های دوم، سوم و چهارم، برای قضاوت دیدار هفته پنجم نساجی مقابل نفت مسجد سلیمان به مازندران آمد و در ورزشگاه شهید وطنی قضاوتی بی حاشیه داشت. او پس از آن احتمالا به دلیل تكرار اشتباهات داوران در دیدارهای پدیده و نساجی در هفته یازدهم و نساجی-سپیدرود در هفته چهاردهم را نیز قضاوت كرد. فغانی علاوه بر این دیدارها، پیش از بازی هفته نهم و در مرحله یك هشتم نهایی جام حذفی هم داور دیدار سپاهان و نساجی بود تا به این ترتیب با 4 داوری به داور شماره یك رقابت های نساجی در این فصل تبدیل شود.
پس از فغانی ، ' رضا كرمانشاهی ' و ' پیام حیدری ' هر كدام با 3 داوری بیشترین تعداد قضاوت ها را برای نساجی در چند ماه اخیر داشتند. داورانی كه قضاوت هایش از نگاه هواداران مورد انتقاد قرار گرفته بود.
كرمانشاهی در 3 دیدار خارج از خانه نساجی برای این تیم و حریفانش سوت زد. دیدار هفته دوم نساجی و تراكتورسازی در تبریز، بازی هفته ششم نساجی در تهران مقابل پرسپولیس و رقابت نساجی با صنعت نفت در آبان رقابت هایی بودند كه كرمانشاهی برای نساجی سوت و حریفان این تیم زد.
پیام حیدری هم در دو دیدار خانگی نساجی-پارس جنوبی در هفته سوم، نساجی- گسترش فولاد در هفته دهم و دیدار خارج از خانه پیكان-نساجی در هفته پانزدهم قضاوت بازی های نماینده مازندران را به عهده داشت.
6 داور دیگر هم هر كدام یك بار در نیم فصل نخست برای دیدارهای نساجی سوت زدند: سید مهدی سید علی در هفته اول بازی نساجی-ذوب آهن را قضاوت كرد، موعود بنیادی فر در هفته چهارم قضاوت دیدار فولاد-نساجی را به عهده داشت، حسین زرگر برای قضاوت دیدار نساجی-استقلال به مازندران سفر كرد، بیژن حیدری داور دیدار نساجی-سایپا در هفته هشتم بود، كوپال ناظمی دیدار هفته نهم سپاهان-نساجی را در اصفهان با پنالتی اشتباه دقایق پایانی جنجالی كرد و مهدی مرجانزاده هم دیدار هفته دوازدهم نساجی-استقلال را قضاوت كرد.
** هفته های پرحاشیه داوری برای نساجی
نماینده پرهوادار مازندران در لیگ برتر فوتبال كشور، تقریبا از همان ابتدای لیگ برتر از اشتباهات داوری زیان دید. سوت ها و پرچم های اشتباه داوران صدای اعتراض هواداران و كادر فنی و بازیكنان نساجی را بارها بلند كرد، اعتراضاتی كه اوج آن ها در هفته نهم و مقابل سپاهان در اصفهان و به خاطر پنالتی اشتباهی كه كوپال ناظمی در ثانیه های پایانی بازی به سود سپاهان اعلام كرد رقم خورد.
همه این شرایط سبب شده كه جواد نكونام منتقد جدی وضعیت داوری در لیگ هجدهم باشد، چرا كه از نظر او نساجی تنها تیم لیگ هجدهم است كه نه تنها از اشتباهات داوری هیچ سودی نبرده، بلكه در دیدارهای متعدد سوت هایی به زیان این تیم به صدا در آمد كه نتیجه آن از دست رفتن امتیازات سرنوشت ساز برای این تیم مازندرانی است.
نكونام در آخرین مصاحبه خود پس از دیدار مقابل پیكان باز هم به موضوع زیان های نساجی از داوری اشاره كرد و با تأكید بر این كه نساجی بیشتری آسیب را از داوری در فصل جاری دیده است، گفت كه باور دارد داوران قصد اشتباه ندارند و این اتفاقات عمدی نیست، اما این كه این همه اشتباه علیه نساجی انجام شود برای هواداران عجیب و ناراحت كننده است.
** هفته دوم: تراكتورسازی-نساجی، آغاز اعتراض ها
نگاهی به حاشیه‌های داوری بازی‌های نساجی در 9 هفته پشت سر گذاشته شده روند صعودی و شدت گرفتن اعتراضات به اشتباه های داوری علیه این تیم را نشان می‌دهد. هفته دوم لیگ و در دقیقه 60 دیدار نساجی-تراكتور، یك صحنه مشكوك به پنالتی در محوطه تراكتور رخ داد كه كرمانشاهی آن را خطا اعلام نكرد. پس از این دیدار نكونام به نگرفتن یك پنالتی برای نساجی اعتراض كمرنگی كرد و فقط به گفتن این چند جمله بسنده كرد: تیم ما می‌توانست برنده باشد، آقای كرمانشاهی هم خوب قضاوت كرد و اگر هم اتفاقی افتاد به هر حال تمام شد.
** هفته سوم: نساجی-پارس جنوبی جم، گل مردود
دیدار هفته سوم نساجی در قائمشهر مقابل پارس جنوبی جم برگزار شد كه باز هم حاشیه داوری داشت. نكونام پس از این دیدار نه تنها به متوقف شدن بازی به دلیل رطوبت هوا از سوی پیام حیدری داور دیدار اعتراض داشت، بلكه اعتراض خود به مردود اعلام شدن گل مجتبی ممشلی در نیمه دوم را نیز مطرح كرد و با بیان جمله ' برای دومین هفته متوالی گل سالم ما مردود اعلام شد ' نقدی هم به داوری كرمانشاهی در دیدار هفته دوم كرد.
علی امیری مدیرعامل نساجی و ' محمد آبشك ' هافبك این تیم هم پس از هفته سوم به این موضوع اشاره كردند كه یك گل سالم و یك پنالتی در بازی‌های دوم و سوم برای این تیم گرفته نشد كه سبب شد به جای 6 امتیاز از 2 بازی، فقط 2 امتیاز به نساجی تعلق بگیرد.
** هفته چهارم: نساجی-فولاد خوزستان، پنالتی مشكوك
نساجی در هفته چهارم مهمان فولاد خوزستان بود و بازی را باز هم با چند صحنه بحث‌برانگیز در حالی كه نیمه نخست را با نتیجه 1 بر صفر پشت سر گذاشت، در نیمه دوم نتیجه را 2 بر 1 واگذار كرد. لحن اعتراض نكونام و مسئولان نساجی پس از این دیدار كمی جدی‌تر شد.
نكونام پس از دیدار با فولاد به اعلام نشدن پنالتی برای نساجی در دقیقه 19 و اعلام یك پنالتی مشكوك برای فولاد اعتراض كرد. سرمربی نساجی در نشست خبری پس از این دیدار با بیان این كه برای سومین هفته اشتباهات داوری به زیان نساجی تمام شد و در 3 بازی به جای پیروزی با مساوی و باخت از زمین خارج شدند، از رئیس كمیته داوران خواست كه یك بار خودشان اعلام كنند كه داور اشتباه كرده است.
باشگاه نساجی پس از این دیدار اعلام كرد كه از موعود بنیادی‌فر داور این دیدار به خاطر اشتباه‌های آشكار و اثرگذار در نتیجه بازی شكایت خواهد كرد.
همین مسائل و اعتراضات هواداران و كادر فنی نساجی به اشتباهات داوری باعث شد كه كمیته داوران، قضاوت دیدار هفته پنجم نساجی را به علیرضا فغانی بسپارد. پس از دیدار هفته پنجم هم نكونام اشاره‌ای به امتیازاتی كه نساجی به خاطر اشتباه داوران از دست داد كرد و با بیان این كه صحبت كردن در مورد داوری فغانی كه جایگاهی جهانی در داوری دارد درست نیست، گفت كه اگر داوران مسابقات قبلی هم دقت لازم را داشتند، حداقل نساجی الان جزء 5-6 تیم اول بود.
** هفته ششم: پرسپولیس-نساجی، پشیمان از اعتراض نكردن
امیدواری نكونام اما برای رخ ندادن این اشتباهات كافی نبود. نساجی در هفته ششم مهمان پرسپولیس شد و با سوت رضا كرمانشاهی كه نساجی‌چی‌ها به اشتباهاتش در دیدار هفته دوم مقابل تراكتورسازی اعتراض داشتند بازی را آغاز كرد، دیداری كه حاشیه‌های داوری زیادی داشت و خود فریدون اصفهانیان رئیس كمیته داوران ناظر آن بود.
داوری در این دیدار تقریبا از همان ابتدای بازی پرحاشیه بود و اعتراض بازیكنان و كادر فنی دو تیم را به دنبال داشت، اما در پایان دیدار این نساجی‌چی‌ها بودند كه اعتراض بیشتری داشتند. لحن و شدت اعتراض‌های نكونام به داوری دیدار هفته ششم نساجی تندتر از گذشته شد. این بار هم نكونام سعی كرد پس از دیدار، با سهوی دانستن اشتباهات داوری، راه خود را برای انتقاد به روند داوری دیدارهای نساجی هموار كند.
سرمربی نساجی هم به اخراج علی شجاعی در دیدار با پرسپولیس معترض بود و هم برخورد تبعیض‌آمیز داوران با كادر فنی نساجی. او صراحتا پس از بازی اعلام كرد اشتباه كردند كه به انتخاب كرمانشاهی به عنوان داور این دیدار اعتراض نكردند.
** هفته هفتم: نساجی-استقلال، مشكوك به پنالتی
دیدار هفته هفتم نساجی با استقلال با قضاوت حسین زرگر در قائمشهر با نتیجه 0-0 تمام شد. زرگر در این دیدار 2 بار برخورد توپ به دست بازیكنان استقلال در محوطه جریمه را پنالتی تشخیص نداد و همین دو صحنه نیز مورد اعتراض سرمربی نساجی قرار گرفت.
نكونام پس از این دیدار گفت: به نظرم یكی از آنها پنالتی صددرصد بود، اما امیدوارم پنالتی نباشد، و گر نه تعداد بازی هایی كه به ضرر ما سوت زدند بیشتر می شود.
پس از همین دیدار ' فرشاد فرجی ' مدافع نساجی هم به اشتباهات داوری در دیدارهای نساجی اعتراض كرد و خواستار پاسخگویی فدراسیون و كمیته داوران به اشتباهات داوری پیاپی علیه یك تیم در لیگ شد.
** هفته هشتم: نساجی-سایپا و جنجال كرنر نیویوركی
هفته هشتم رقابت‌ها را نیز نساجی در قائمشهر مقابل سایپا برگزار كرد و به تساوی 1-1 رسید. دیداری تقریبا كم‌حاشیه در داوری كه فقط یك اشتباه داوری داشت و آن هم مردود اعلام شدن گل نساجی بود. بیژن حیدری در جریان اجرای تاكتیك فریبنده كرنر نیویوركی توسط ' امید سینك ' و ' سید محمد میری ' نبود و گلی را كه با این تاكتیك به دست آمد، مردود اعلام كرد.
كرنر نیویوركی روشی از كرنر زدن است كه در آن بازیكن پشت توپ به شكلی بازیكنان حریف متوجه نشوند، ضربه بسیار آرامی با پا به توپ می زند و بازی را با جابه جایی چند سانتیمتری توپ از نقطه كرنر آغاز می كند و پس از آن خودش به بهانه این كه بازیكن دیگری برای زدن ضربه پشت توپ بیاید از توپ فاصله می گیرد و به جمع بازیكنان دیگر می پیوندد. بازیكنی هم كه برای زدن توپ جایگزین می شود، با توجه به آغاز شدن بازی با همان ضربه آرام، خودش می تواند پا به توپ شود. به این صورت بازیكنان حریف در صورتی كه متوجه اجرای این تاكتیك نشوند غافلگیر خواهند شد. این سبك از كرنر نخستین بار توسط بازیكنان نیویورك ردبولز مقابل تیم شیكاگو در لیگ 'ام ال اس MLS ' دیده شد.
پس از پایان بازی نساجی-سایپا و با مشاهده فیلم این صحنه در دقیقه 42 بازی مشخص شد كه سینك یك ضربه بسیار خفیف به توپ زد و آن را در چند سانتیمتری نقطه كرنر رها كرد و رفت تا بازیكنان حریف به تصور این كه بازیكن دیگری كرنر را سانتر خواهد كرد، غافلگیر پا به توپ شدن میری شوند. این اشتباه بیژنی حیدری در قائمشهر پس از دیدار با تیتر ' جنجال كرنر نیویوركی در قائمشهر ' در رسانه های مجازی پربازدید شد. به این ترتیب نساجی از اشتباه داور باز هم امتیاز از دست داد.
** هفته نهم: سپاهان-نساجی، حاشیه های پنالتی دقیقه 94
دیدار هفته نهم نساجی مقابل سپاهان كه با نتیجه 3 بر 2 به سود سپاهان پایان یافت نیز تكمیل كننده اشتباهات داوری علیه نساجی بود؛ كوپال ناظمی به جز چند اشتباه كه در طول بازی داشت، با اعلام پنالتی در دقیقه 94 این بازی شدت اعتراضات مسئولان و بازیكنان و هواداران نساجی را به اوج رساند. پنالتی دقیقه 94 این بازی كه در رسانه‌های ورزشی ایران به عنوان جنجالی‌ترین صحنه فوتبالی هفته نهم لیگ برتر معرفی شد، نه تنها مورد تأیید هواداران و كادر فنی نساجی قرار نگرفت، حتی از سوی كارشناسان داوری نیز تأیید نشد.
' محمد فنایی ' كارشناس داوری فوتبال كشور پس از بررسی چندباره این صحنه جنجالی، تأكید كرد كه نه تنها خطایی روی مهاجم سپاهان رخ نداد، بلكه داور باید یك كارت زرد هم به این مهاجم نشان می‌داد.
' سعید مظفری‌زاده ' داور سابق فوتبال ایران نیز پس از این دیدار تأكید كرد كه این صحنه شبیه سازی یا تمارض بازیكن سپاهان بود كه به اشتباه پنالتی برای سپاهان اعلام شد. ' حیدر سلمانی ' و ' نوید مظفری ' و چند كارشناس فوتبال هم در برنامه‌های تلویزیونی پس از این بازی نساجی همگی رأی به اشتباه بودن سوت «كوپال ناظمی» دادند.
جواد نكونام پس از این دیدار مصاحبه‌ای كاملا گلایه‌آمیز كرد و بدون اشاره به مسائل فنی بازی، فقط و فقط از اشتباه های داوری رخ داده در دیدار آخر نساجی مقابل سپاهان گلایه كرد. او در این مصاحبه جمله‌ای را به زبان آورد كه مورد توجه هواداران و رسانه‌ها قرار گرفت. نكونام پس از بیان همه گلایه‌ها و گفتن این كه مردم و هواداران حق دارند به این وضعیت داوری اعتراض كنند، جمله ' دیگر نمی‌خواهیم آدم خوب این فوتبال باشیم ' را به كار برد، جمله‌ای كه اشاره به رفتار متفاوت و مناسب هواداران نساجی در بازی‌های خانگی این تیم دارد و شاید نوعی پیش‌بینی از احتمال عصبانی شدن همین هواداران صبور و خونگرم و متفاوت بر اثر اشتباهات داوری بود. هر چند كه هواداران نساجی در دیدارهای باقی مانده نیز سنت شكنی نكردند و روی خوشی به داوران،تیم ها و هواداران مهمان نشان دادند.
نكونام پس از دیدار هفته نهم علاوه بر سرمربی، نقش زبان هواداران نساجی را بازی كرد و با تأكید بر این كه مردم قائمشهر عصبانی هستند، از كمیته داوران خواست تا دست‌كم بپذیرند كه داوران در دیدارهای نساجی پر اشكال ظاهر می‌شوند و از هواداران تیم‌های زیان دیده بویژه نساجی از ضعف داوران عذرخواهی كنند.
سرمربی نساجی مازندران هرچند كه در آن مصاحبه خود چند بار اعلام كرد كه نمی ‌گوید این اشتباهات عمدی است، اما به طور تلویحی به این موضوع اشاره كرد كه سوت‌های عجیبی به زیان نساجی به صدا در آمد. او چند بار با بیان جمله‌هایی مانند 'نمی‌خواهم در این باره حرفی بزنم '، ' بهتر است در این باره چیزی نگویم ' ، ' اگر بخواهیم درباره آن حرف بزنیم...' و ' واقعا نمی‌دانیم باید چه بگوییم ' به نوعی بیان كرد كه برخی نقدهای خود را به خاطر بعضی ملاحظات نمی‌گوید تا پیامدهایی برای او و تیم‌ نداشته باشد.
مسئولان نساجی بار دیگر اعلام كردند كه به طور جدی با ارائه اسناد قصد شكایت از كمیته داوران را دارند. به نظر می رسد این تصمیم جدی مدیران نساجی، كمیته داوران را وادار به واكنش كرد. هرچند كه ناظمی حتی پس از دیدار، این اشتباه را نپذیرفت و اصرار داشت كه به درستی در این صحنه سوت زد، اما فریدون اصفهانیان رئیس كمیته داوران پس از جنجال های زیادی كه در مورد پنالتی دقیقه 94 دیدار نساجی-سپاهان ایجاد شد، به طور رسمی برای نخستین بار در لیگ هجدهم اعلام كرد این پنالتی اشتباه بود. او اظهار كرد كه پس از آنالیز فیلم مسابقه مشخص شد اگر خطایی هم رخ داده باشد خارج از محوطه بود و داور این دیدار نیز به خاطر این اشتباه چند هفته محروم از قضاوت خواهد شد.
امااین تصمیم كمیته داوران برای مدیران نساجی دلگرم كننده نبود. علی امیری مدیرعامل نساجی پس از پذیرش اشتباه از سوی كمیته داوران با بیان این كه محرومیت داور هیچ سودی برای نساجی ندارد، به اشتباهات پیاپی در دیدارهای نساجی اشاره كرد و با اشاره به برخی صحنه های مشهود اشتباه داوران در 8 دیدار قبلی نساجی، امتیازهای از دست رفته و سوخته نساجی را برای كمیته داوران یادآوری كرد. امیری ضمن قدردانی از رسانه های ورزشی در واكنش به ناداوری ها علیه نساجی، انتقادی هم به فدراسیون فوتبال كرد كه برای تغییر رئیس كمیته داوران و به كارگیری داوران جوان در رأس این كمیته چرا اقدامی نمی كند.
نكونام در نشست خبری پس از بازی هفته دهم مقابل ماشین سازی تبریز كه توسط پیام حیدری داوری شد، قضاوت این داور را در این دیدار خوب ارزیابی كرد، اما باز هم به امتیازاتی كه نساجی به خاطر سوت های اشتباه داوران از دست داد اشاره كرد و با بیان این كه داوری برای ما بحران درست كرد، به موقعیت این تیم در جدول رده بندی و اثرگذاری حتی 2 امتیاز در بهتر بودن جایگاه نساجی در جدول تا پایان هفته دهم اشاره كرد.
دیدار هفته یازدهم نساجی مقابل پدیده را نیز علیرضا فغانی در مشهد سوت زد تا حرفی روی داوری این بازی برای نساجی نماند، دیداری كه با شكست 3 بر صفر نساجی مقابل شاگردان ' یحیی گل محمدی ' تنها سرمربی مازندرانی لیگ هجدهم در روزی كه موقعیت های نساجی توسط مهاجمان این تیم به هدر می رفت همراه بود.
** هفته دوازدهم: نساجی-استقلال خوزستان، اعتراض خفیف
نساجی در دیداری كه مهدی مرجانزاده آن را قضاوت كرد به پیروزی 2 بر صفر دست یافت تا دومین برد این تیم در لیگ برتر ثبت شود. هرچند كه نساجی در این بازی برنده شد، اما نكونام پس از اعتراض سرمربی تیم حریف به برخی تصمیم های داور بازی با بیان این كه درباره داوری بهتر است حرفی نزنند، اخراج بازیكن نساجی توسط داور را كادو به استقلال خوزستان عنوان كرد. او با بیان این كه بی انصافی است تیم حریف درباره داوری حرف بزند اظهار تعجب كرد كه به جای معترض بودن نساجی به داوری، آنها اعتراض می‌كنند. او این جمله را هم به زبان آورد: ' كمترین حق امروز ما برد بود كه خدا را شكر بردیم، وگرنه بعید می‌دانم امروز هواداران می‌گذاشتند كسی از ورزشگاه بیرون برود؛ مگر می‌شود این همه اشتباه داوری علیه نساجی اتفاق بیفتد؟'
سومین قضاوت رضا كرمانشاهی برای دیدارهای نساجی در سیزدهمین هفته لیگ مقابل صنعت نفت آبادان بر خلاف دیدارهای هفته دوم و هفته ششم حاشیه ای نداشت، دیداری كه نساجی در دقیقه 92 با دریافت یك گل، پیروزی را با تساوی 1 بر 1 عوض كرد.
** هفته چهاردهم: نساجی-سپیدرود، آفساید اشتباه
نساجی در دیدار جذاب هفته چهاردهم كه به دربی خزر معروف شده، به تساوی 2 بر 2 با سپیدرود رشت رضایت دادند، دیداری كه قضاوت آن را علیرضا فغانی بر عهده داشت و ' بابك داوری ' و ' امیر مبشر ' كمك های او بودند. هر چند كه به سوت های فغانی در این دیدار اعتراضی نشد، اما اعتراضاتی كه پرچم زدن های كمك داورهای این دیدار مطرح شد.
محمد مهدی نظری هافبك نساجی كه در همین دیدار با مصدومیت جدی كتف مواجه شده بود پس از بازی با اشاره به اشتباه های مستمر داوری در دیدارهای نساجی اظهار كرد كه 2 موقعیت تك به تك نساجی با اشتباه كمك داور آفساید اعلام شد و همین موضوع متشنج شدن دقایقی از بازی را در پی داشت.
** نگرانی هواداران
هواداران نساجی نیم فصل نخست را با وجود اشتباه های مستمر در داوری های این تیم با كمترین حاشیه ها پشت سر گذاشتند و از ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر و هواداری فوتبال در مازندران چهره ای دوست داشتنی و آرام ارائه كردند، اما همین هواداران نگران هستند كه مبادا این حجم از اشتباهات در نیم فصل دوم هم به زیان نساجی رقم بخورد.
مسئول كانون هواداران نساجی در این باره به خبرنگار ایرنا گفت : برای هواداران نساجی این گمان پیش آمده كه فضای آرام و امن استادیوم و شهر برای داوران و تیم‌ها و هواداران مهمان سبب شده كه برخی داوران در صحنه های پنجاه - پنجاه شرایط میزبانی را در نظر نگیرند و حتی اشتباه های عجیب و غریب را در دیدارهای خانگی و خارج از خانه علیه نساجی مرتكب شوند.
' رضا نادری ' آخرین نمونه اشتباه مشهود داوری علیه نساجی را آفسایدهای اعلام شده توسط كمك داورها در دیدار با سپیدرود رشت عنوان كرد و گفت: هواداران نساجی از تكرار پیاپی اشتباهات داوران گلایه دارند. این تیم دست‌كم 9 امتیاز را به خاطر سوت اشتباه داوران از دست.
وی با بیان این كه این اشتباهات مشهود می تواند در رفتار هواداران تاثیر بگذارد، افزود: هر چقدر هم در كانون به ضرورت احترام به قانون تأكید شود، هوادار روی سكو از این كه می بیند حق تیم مورد علاقه اش با وجود تلاش و ارائه بازی خوب، پایمال می‌شود ناراحت و عصبانی خواهد شد و طبیعی است كه در عصبانیت گاهی كنترل از دست فرد خارج‌شود، بویژه این كه اگر در جمع هواداران و هیجان بازی باشد. با این حال هواداران نساجی همواره پس از هر بازی نساجی با هر نتیجه‌ای تیم محبوب‌شان را ایستاده تشویق كردند. چون به این تیم و سرمربی آن اعتماد و اعتقاد دارند. این هوادار محترم چیزی جز رعایت عدالت در زمین بازی نمی‌خواهد.
ماجرای اشتباهات داوری در فوتبال همیشه وجود دارد و به همین دلیل اشتباهات داوری را بخشی از فوتبال می دانند و عده ای به همین دلیل مخالف استفاده از سیستم ' وی ای آر V.A.R ' یا بازبینی ویدئویی تصاویر در فوتبال هستند، اما سرنوشت ساز بودن برخی اشتباهات داوران در فوتبال و حقی كه از تیم ها در اثر یك سوت اشتباه ضایع می شود، باعث شده كه این سیستم از جام جهانی 2018 رسما به فوتبال دنیا اضافه شود و در برخی مسابقات معتبر دنیا نیز مورد استفاده قرار گیرد.
شاید هواداران نساجی امروز بیشتر از سایر فوتبال دوستان ایران آرزو كنند كه وی ای آر V.A.R در لیگ برتر فوتبال ایران نیز مورد استفاده قرار می گرفت تا نساجی امروز وضعیت بهتری در جدول رده بندی داشت.
9927/1654