تقدیر الحشد الشعبی از نقش ایران و حزب الله در پیروزی بر داعش

بغداد – ایرنا – نایب رییس تشكیلات الحشد الشعبی به مناسبت اولین سال پیروزی نظامی بر گروه تروریستی داعش در این كشور، از نقش جمهوری اسلامی ایران و حزب الله لبنان در این جنگ تقدیر كرد.

به گزارش ایرنا، «ابومهدی المهندس» با انتشار بیانیه ای گفته است كه پشتیبانی و حمایت بزرگی كه جمهوری اسلامی ایران و حزب الله لبنان از ملت عراق در جنگ با داعش داشتند، قابل فراموش شدن نیست.
وی تاكید كرده است كه تقدیر از نقش جمهوری اسلامی ایران و حزب الله لبنان در جنگ با داعش از سر قدرشناسی از آنها صورت گرفته است.
المهندس گفته است كه پیروزی بر داعش روز پیروزی اراده ملت عراق بر این گروه تروریستی و همه حامیان منطقه ای و بین المللی آن است.
وی همچنین از آیت الله «سید علی سیستانی» مرجع عالی دینی عراق تشكر كرد كه به گفته او، فتوای جهاد كفایی را برای مقابله با داعش در 2014 صادر كرد و باعث آزادسازی توانمندیهای بزرگ ملت عراق شد.
المهندس به این مناسبت همچنین از شهدایی كه در مبارزه با داعش، جان خود را نثار كردند به نیكی یاد كرده و به خانواده های آنها، این پیروزی را تبریك گفته است.
در نخستین سالروز پیروزی بر داعش امروز دوشنبه با حضور نخست وزیر عراق، وزارت دفاع این كشور شاهد یك برنامه ویژه برای بزرگداشت این روز تاریخی بود.
همچنین اغلب شهرهای عراق به مناسبت سالروز پیروزی بر داعش آذین بندی شده و دولت عراق امروز را روز تعطیلی رسمی اعلام كرده و قرار است بعد از ظهر امروز آیین آتش بازی در شهرهای مختلف این كشور برپا شود.
تنها دولت اقلیم كردستان عراق گفته است كه به تعطیلی سراسری كه دولت مركزی عراق در این روز اعلام كرده، پایبند نیست، تصمیمی كه مورد انتقاد برخی شخصیت های عراقی قرار گرفته است.
'حیدر العبادی' نخست وزیر وقت عراق سال گذشته در چنین روزی با ایستادن بر آوارهای شهر موصل كه پایتخت دولت تروریستی داعش به شمار می رفت، برای نخستن بار پیروزی نظامی را بر این گروهگ تروریستی اعلام كرد.
خاورم *4*353*380*