۱۹ آذر ۱۳۹۷،‏ ۱۳:۳۲
کد خبر: 83129323
۰ نفر
جمیله علم‌الهدی:‌ مخالف حضور رئیسی در دانشگاه بهشتی بودم

تهران- ایرناپلاس- همسر تولیت آستان قدس رضوی می‌گوید من مخالف حضور آقای رئیسی در دانشگاه شهید بهشتی بودم، ولی در عین حال درباره نسبت مواضع سیاسی خود و رئیسی اعلام می‌كند ما كاملا منطبق بر هم هستیم.

دیروز 17 آذرماه سیدابراهیم رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی به مناسبت روز دانشجو از مشهد راهی تهران شد تا در جمع دانشجویانی باشد كه همسرش استاد برخی از آنهاست. با ورود به محوطه دانشگاه به سراغ گعده‌های دانشجویی می‌روم و از آنان می‌پرسم كه آیا می‌دانند همسر سیدابراهیم رئیسی در این دانشگاه تدریس می‌‌كند؟ پاسخ اكثر دانشجویان اظهار بی‌اطلاعی با نگاهی متعجبانه است.

از انتظامات مراسم سراغ جمیله علم‌الهدی را می‌گیرم. می‌گویند دعوتش كرده‌اند، اما نمی‌دانند آمده است یا نه! یكی از آنان هم می‌گوید در قسمت وی‌آی‌پی است. هنوز سخنرانی رئیسی شروع نشده كه او را در یكی از صندلی‌های انتهای سالن پیدا می‌كنم.

جمیله علم‌‌الهدی، فرزند سیداحمد علم‌الهدی و همسر سیدابراهیم رئیسی دانشیار دانشگاه شهید بهشتی است. او در دانشكده علوم تربیتی و روانشناسی تدریس می‌كند.

قبل از شروع سخنرانی رئیسی چند دقیقه‌ای فرصت شد تا با او گفت‌وگویی كوتاه كنم. ساعت نزدیك به 13:30 است و می‌گوید ساعت 15 باید به دانشكده علوم تربیتی و روانشناسی بازگردد، چرا كه كلاسش شروع می‌شود.

از او می‌پرسم باتوجه به شناختی كه از جو دانشگاه داشته، آیا رئیسی برای حضور در این جمع با او مشورت كرده است؟ علم‌الهدی می‌گوید: «من اصلاً مخالف حضور آقای رئیسی در دانشگاه بودم. برای این مراسم هم بسیج از من دعوت كرد.»

می‌پرسم نگران بود دانشجویان برای همسرش حاشیه ایجاد كنند؟ می‌گوید:‌ «مخالف بودم چون معتقدم رفت‌وآمد برای ایشان سخت است كه بیایند تهران و دوباره به مشهد بازگردند.»

علم‌الهدی توضیح می‌دهد: «زندگی ما در تهران است. بچه‌ها در تهران هستند. آقای رئیسی بین تهران و مشهد در رفت‌وآمد است. هفته‌ای چند بار برای جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام و همچنین كارهای دیگر به تهران می‌آیند.»

او می‌گوید حضور رئیسی در دانشگاه شهید بهشتی اولین دیدار تولیت آستان قدس رضوی با دانشجویان نیست: «آقای رئیسی قبلاً به دانشگاه امام صادق و فردوسی مشهد رفته است. علاوه‌بر این، هفته‌ای یك‌بار دانشجویان به دیدار ایشان می‌روند.»

می‌گویم همسرش در پاسخ به دانشجویان گفت اگر او رئیس‌جمهور شده بود اوضاع كشور این‌گونه نبود، آیا او نیز معتقد است اگر رئیسی در انتخابات پیروز می‌شد، وضعیت كشور بهتر بود؟‌ جمیله علم‌الهدی در پاسخ لبخندی می‌زند و می‌گوید:‌ «بله من هم معتقدم مشكل ضعف مدیریت است. اگر مدیریت درست بود، الان شرایط كشور این نبود.»

می‌پرسم آیا زمان انتخابات ریاست‌جمهوری در كلاس درس با دانشجویانش صحبتی داشته كه می‌گوید: «بله، بچه‌‌ها سؤال می‌پرسیدند.»

دو نفر از همراهان جمیله علم‌الهدی كه خود را مدیر برنامه‌‌های همسر سیدابراهیم رئیسی معرفی می‌‌كنند، مانع ادامه پاسخگویی می‌شوند، اما علم‌الهدی در پاسخ به آخرین سؤال كه می‌پرسم آیا نظرات او در زمینه‌‌های سیاسی، اجتماعی و... همسو با همسر و پدرش است می‌گوید: «بله. ما كاملاً منطبق بر هستیم، اما من كلاً آدم سیاسی نیستم.»

ساعت 15:40 دقیقه است كه علم‌الهدی سالن مراسم را ترك می‌كند و همراهانش او را به سمت دانشكده علوم تربیتی و روانشناسی هدایت می‌‌كنند تا تأخیر استاد بیش از 40 دقیقه نشود!

گفت‌وگو از زینب نورانیان

**اداره كل اخبار چندرسانه‌ای**ایرناپلاس**