۱۹ آذر ۱۳۹۷،‏ ۱۲:۲۲
کد خبرنگار: 744
کد خبر: 83129194
۰ نفر

برچسب‌ها

دوران طلایی کیمیای تکواندوی ایران تکرار می شود؟

تهران - ایرنا - کیمیا علیزاده در آستانه مسابقات قهرمانی جهان بازهم مصدوم شد تا نگرانی‌ها از تمام شدن دوران طلایی او بیشتر شود.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، بعد بازگشت علیزاده از بازی‌های المپیک 2016 ریو تا همین امروز او تنها در یک تورنمنت توانست به موفقیت برسد.
کیمیا نخستین مدال تاریخ ورزش زنان ایران در بازی‌های المپیک را به دست آورد اما پس از آن توفیقاتش ادامه نیافت.
تنها میدانی که در 2 سال و چند ماه اخیر، از آن دست پر برگشته، مسابقات جهانی 2017 کره جنوبی بود. میدانی که تا فینال با حریف اصلی‌اش روبرو نشد و در نهایت هم نقره گرفت.
کیمیا بعد از المپیک دچار مصدومیت و البته یک بیماری شد که هیچ وقت به صورت شفاف رسانه‌ای نشد و دقیقا پس از آن بود که نتوانست آن کیمیای سابق شود. بعد از مصدومیت اعلام شد که دیگر نمی‌تواند به میدان برگردد اما وقتی دوره درمانش گذشت، فدراسیون و مربیان تیم ملی گفتند همه چیز درست شده است.
اما هوگوپوش تیم ملی تکواندوی زنان ایران همین چند ماه پیش در حال آماده‌سازی برای بازی‌های آسیایی بود که دوباره خبر مصدومیتش پخش شد. آن هم در شرایطی که او را به عنوان پرچم‌دار کاروان ایران در جاکارتا انتخاب کرده بودند.
البته پیش از این هم تیم ملی به یک تورنمنت خارجی اعزام شده بود که علیزاده در آن مسابقات به خاطر همین مصدومیت وارد میدان نشد. خبری که اصلا فدراسیون روی آن مانور نداد.
یک منبع آگاه به خبرنگار ایرنا گفت که پیش از اعلام رسمی مصدومیت او از سوی فدراسیون تکواندو، کمیته ملی المپیک دنبال یک جایگزین برای پرچم‌داری کاروان بود. چرا که به طور غیر رسمی و غیرعلنی به مدیران رسانده بودند که کیمیا به جاکارتا هم نمی‌رسد.
بعد از این آسیب جدید هم باز فدراسیون اعلام کرد که این ملی‌پوش می‌تواند دوباره در رقابت‌ها شرکت کند اما حالا و در آستانه رقابت‌های جهانی تکواندو در انگلیس، دوباره مصدومیت بلای جان او شده است.
علیزاده که به تازگی رباط صلیبی‌اش را جراحی کرده هنوز تحت مداواست و فدراسیون 28 آذر را زمان نهایی برای حضور یا عدم حضور او در تیم ملی عنوان کرده‌است. زهرا سروی نایب رئیس زنان فدراسیون تکواندو در این باره گفت: علیزاده تا 28 آذر فرصت دارد که به تیم ملی ملحق شود. پیش از این تاریخ یک مسابقه آزاد ورود به اردوی تیم ملی خواهیم داشت. اگر پزشک مربوطه و فیزیوتراپ به علیزاده اجازه دهند او می‌تواند به تیم ملی راه پیدا کند. اگر آنها صلاح ندانند، شانس حضور در مسابقات جهانی را هم از دست خواهد داد. در واقع پزشکان تا قبل از 28 آذرماه تکلیف علیزاده را روشن خواهند کرد.
حدود پنج ماه به آغاز مسابقات جهانی زمان باقی مانده و امکان دارد کیمیای تکواندوی ایران تا آن زمان بهبود یابد، اما حتی در صورت بازگشت هم سوال بزرگ این است که آیا این ورزشکار می‌تواند به دوره طلایی و شرایط آرمانی خود بازگردد؟
ورزشی ** 2024**9118

برچسب‌ها