قاچاقچیان احشام 920 میلیون ریال جریمه شدند

ارومیه- ایرنا- مدیركل تعزیرات حكومتی آذربایجان غربی گفت: قاچاقچیان احشام كه قصد خارج كردن 126 راس گوسفند را از كشور داشتند، به پرداخت 920 میلیون ریال جریمه محكوم شدند.

محمد اقوامی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این قاچاقچیان قصد داشتند این تعداد گوسفند را از طریق بیراهه های مرز پیرانشهر به شمال عراق منتقل كنند كه دستگیر شدند.
وی اضافه كرد: پس از ارجاع این قاچاقچیان به شعبه تعزیرات حكومتی پیرانشهر، این افراد علاوه بر جریمه در نظر گرفته شده، بر ضبط احشام كشف شده نیز محكوم شدند.
وی با اشاره به كشف قاچاق 2 هزار و 100 قطعه لوازم یدكی خودرو در ارومیه بیان كرد: متهمان این پرونده نیز پس از ارجاع به تعزیرات حكومتی علاوه بر ضبط كالا به پرداخت 476 میلیون ریال جریمه محكوم شدند.
مدیركل تعزیرات حكومتی آذربایجان غربی ادامه داد: قاچاق یكهزار و 150 باكس سیگار دیگر پرونده مهم روزهای گذشته وارده به شعب تعزیرات حكومتی بود.
اقوامی افزود: در این پرونده نیز كه به شعبه تعزیرات حكومتی چالدران ارجاع شد، متهم پرونده علاوه بر ضبط كالا به پرداخت 423 میلیون ریال جریمه محكوم شد.
وی اضافه كرد: قاچاق سیگار و البسه همچنان جزو مهمترین اقلام قاچاق در استان به شمار می رود.
به گزارش ایرنا، هفته گذشته نیز یك محموله قاچاق احشام در جنوب آذربایجان غربی كشف و متهمان آن به پرداخت بیش از 2 میلیارد و 600 میلیون ریال جریمه محكوم شده بودند.
آذربایجان غربی از جمله استان های درگیر با معضل قاچاق كالا و ارز به شمار می رود و در راستای حمایت از تولید داخل، امسال جریمه های سنگین تری به متهمان این پرونده ها در نظر گرفته می شود.
8137/7129