يك هيات چيني براي سرمايه‌گذاري در فولاد به ابركوه سفر كرد

يزد - ايرنا - يك هيات چيني متشكل از چهار فعال اقتصادي براي سرمايه‌گذاري در تأسيس كارخانه فولاد ابركوه وارد مركز اين شهرستان شد و در ديدار با فرماندار آمادگي‌شان را براي فعاليت در اين منطقه اعلام كردند.

به گزارش ايرنا، فرماندار ابركوه يكشنبه‌شب در نشست مشترك با سرمايه‌گذاران چيني گفت: مجموعه شهرستان آمادگي دارد، تا زمينه‌هاي سرمايه‌گذاري را براي متقاضيان فراهم و مجوزهاي لازم را در سريع‌ترين زمان صادر كند و در اختيار سرمايه‌گذاران قرار دهد.
محمدكاظمي نسب ، حمايت از سرمايه‌گذاران و مجريان طرح‌هاي اقتصادي و اشتغال‌زا را ازجمله سياست راهبردي دولت تدبير و اميد عنوان كرد و يادآور شد: تمايل سرمايه‌گذاران چيني براي حضور در بخش فولاد ، فرايند بسيار تأثيرگذاري در راستاي توسعه ، اشتغال و پيشرفت اين شهرستان دارد.
وي بيان كرد: زيرساخت‌هاي توسعه براي سرمايه‌گذاري در ابركوه فراهم است و از حضور سرمايه‌گذاران خارجي به‌ويژه براي توسعه بخش صنعت و ايجاد اشتغال با همكاري دستگاه‌هاي مرتبط استقبال مي‌كنيم.
كاظمي نسب با اشاره به ظرفيت‌هاي ابركوه در بخش‌هاي مختلف افزود: ظرفيت‌ها و توانمندي‌هاي اين منطقه شامل معادن و جاذبه‌هاي متعدد و متنوع گردشگري است كه زمينه مناسبي براي جذب سرمايه‌گذاران خارجي خواهد بود.
فرماندار ابركوه تصريح كرد: ابركوه در مسير راه‌هاي چند استان معدني ، كشاورزي و صنعتي قرار دارد و بدون شك هيات سرمايه‌گذار خارجي مي‌تواند با حضور خويش در راستاي توسعه و اشتغال اين شهرستان فعاليت كند.
رئيس كارگروه اشتغال ابركوه در ادامه اظهار داشت: تلاش مي‌كنيم زيرساخت‌ها، بسترها و شرايط لازم را براي حضور سرمايه‌گذاران خارجي فراهم كنيم تا از اين مسير شاهد رونق اقتصادي و ايجاد توليد و اشتغال در شهرستان باشيم.
به گزارش ايرنا در اين جلسه اعضاي هيات چيني بر گسترش زمينه‌هاي سرمايه‌گذاري در تأسيس كارخانه فولاد ابركوه در چهار مرحله تأكيد كردند كه در فاز نخست آن زمينه اشتغال 100 نفر به‌طور مستقيم فراهم خواهد شد.
كاظمي نسب در ادامه با تأكيد بر اينكه اين شهرستان 2 ناحيه صنعتي و يك شهرك صنعتي دارد، خاطرنشان كرد: در اين مراكز حدود 70 واحد توليدي ازجمله صنايع كاشي و سراميك ، مجتمع آهن، فولاد و فرآورده‌هاي لبني مستقر است كه ازجمله ظرفيت‌هاي شهرستان را تشكيل مي‌دهد.
مركز شهرستان 53 هزارنفري ابركوه در 140 كيلومتري جنوب غربي شهر يزد قرار دارد.
7540/ 2047