استعفای نمایندگان اصفهان اعتراض به بی عدالتی است

اصفهان-ایرنا- نماینده مردم فریدن، فریدونشهر، چادگان و بوئین میاندشت گفت: استعفای نمایندگان اصفهان اعتراض به بی عدالتی است.

به گزارش ایرنا، اكبر تركی عصر روز یكشنبه در آیین گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان، افزود: حذف بودجه پروژه های آبرسانی دلیل استفعای نمایندگان اصفهان است چرا كه بی توجهی به مطالبات مردم كه از سوی نمایندگان مطرح می شود، معنای نمایندگی را زیر سوال می برد.
به پیگیری های مستمر برای به بارنشستن طرح آبرسانی پایدار چهار شهرستان غرب استان اشاره كرد و افزود: برغم قول هایی كه در این خصوص از سوی مسئولان برنامه و بودجه داده شده بود متاسفانه پروژه های آبرسانی اصفهان از جمله طرح تامین آب آشامیدنی فریدن از منابع پایدار در بودجه سال آینده دیده نشده است.
به گفته وی مردم غرب استان خواستار تامین بودجه مورد نیاز برای اجرای طرح تخصیص 6.5 میلیون متر مكعب آب به هفت شهر و 97 روستای این خطه هستند.
تركی ادامه داد : از سوی دولتمردان عنوان شده است كه هیچگونه ردیفی برای طرح های عمرانی تعریف نشود كه این خلاف قانون، شرع و عدالت است، معتقدیم منابع فعلی هر چند محدود باید عادلانه توزیع شود.
نماینده مردم فریدن، فریدونشهر، چادگان و بوئین میاندشت اضافه كرد : این بهانه كه چون منابع مالی محدود است تنها به طرح هایی كه ردیف دارد و پیشرفت 40 درصدی داشته اند بودجه تعلق بگیرد احجاف بزرگی در حق مردم است.
تركی تصریح كرد : به تعبیر نمایندگان این رویه ظلم روی ظلم است، در سال های گذشته با بی عدالتی و رانت بازی و عدم مدیریت طرح هایی ردیف بودجه گرفتند و پیشرفت داشته اند كه با اعمال این سیاست فربه تر شده و راه را برای سایر طرح ها می بندد.
تركی بیان كرد : امیدواریم در كمیسیون تلفیق بودجه مجلس بتوانیم طرح آبرسانی پایدار غرب استان را در ردیف بودجه قرار دهیم.
وی به سفر اخیر اعضای كمسیون بهداشت و درمان مجلس به غرب استان اشاره كرد و افزود: 40 میلیارد ریال از مجموع اعتبار 80 میلیارد ریالی طرح توسعه بیمارستان شهید رجایی داران از مدت ها پیش تخصیص داده شد و عملیات اجرایی این طرح به زودی آغاز می شود.
عضو كمسیون بهداشت و درمان مجلس، ارتقا بخش سی تی اسكن و ایجاد واحد ام آر آی را از دیگر طرح هایی عنوان كرد كه به زودی در این بیمارستان اجرایی می شود.
به گفته وی بخش سی سی یو بیمارستان شهید رجایی داران با 11 تخت و تجهیزات آماده بهره برداری است.
این نماینده مجلس اظهارداشت : طرح منطقه ویژه اقتصادی فریدن در حال رفع نواقص شورای نگهبان است.
تركی همچنین از افزایش اعتبار راه اهن اصفهان –داران –ازنا از 80 میلیارد ریال به 220 میلیارد ریال خبر داد و گفت : در برنامه ششم توسعه و بودجه 98 فرصت های خوبی برای اشتغالزایی دیده شده است و در بودجه 98، صد هزار میلیارد ریال برای اشتغال روستایی تعریف شد اما محدودیت هایی كه از سوی دولت برای شاخه های اشتغال روستایی ایجاد می شود كار را پیچیده كرده است.
تركی افزود: دولت در برابر اجرای كامل طرح منع به كارگیری بازنشستگان مقاومت می كند این در حالی است كه در اجرای یكپارچه و صریح این قانون نباید فرافكنی شود تا راه برای ورود جوانان به عرصه های مختلف فراهم شود.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی فریدن در این آیین با تبریك روز دانشجو گفت: دانشجویان باید در برابر حرف‌ ها و شعار‌ها كه دشمنان نظام در خصوص بی‌ نتیجه بودن تحصیل و ناكار‌آمدی نظام به كار می‌برند هوشیار باشند.
محمدرضا نادری‌ درباغشاهی افزود: مشاركت در سازندگی منطقه و ارائه ایده و الگوهای پیشرفت در كنار توجه به تحصیل و علم آموزی توسعه منطقه را در پی خواهد داشت.
امام جمعه شهر داران در این جلسه گفت : دانشگاه نماد عدالت خواهی است و دانشجو باید از روحیه پرسشگری و مطالبه گری برخوردار باشد.
حجت الاسلام اسماعیل سیاوشی به چرخه مشكلات حل نشده فریدن در بخش های مختلف اشاره كرد و افزود: مردم و به ویژه دانشجویان باید نسبت به طرح مصوبات و عدم اجرای آن هوشیار باشند و در این زمینه از مسئولان مطالبه گری كنند.
امام جمعه شهر دامنه فریدن در این آیین گفت: جریان مطالبه گری در فریدن در دانشگاه و حوزه باید تقویت شود.
حجت الاسلام ناصر صابری افزود: دانشگاه و حوزه در پاسخ گرفتن از مسئولان ضعیف عمل كرده است این در حالی است كه به روز بودن و حساس بودن به مسائل پیرامون یك اصل مهم جامعه مترقی است.
وی گفت : مطالبات دانشجویان باید گسترده و در بردارنده تمام ابعاد سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی باشد.
دانشگاه آزاد اسلامی واحد فریدن در سال 1377 به عنوان یكی از مراكز دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد با هفت رشته تحصیلی فعالیت خود را آغاز كرد.
این دانشگاه در سال 1387 به واحد مستقل تبدیل شد و هم اكنون با 28 رشته تحصیلی 15 نفر عضو هیات علمی و 17 نفر كارمند و بیش از 1000 دانشجوی فعال و ببیش از 4000 فارغ التحصیل در رشته های فنی و مهندسی و علوم انسانی به فعالیت خود ادامه می دهد.
دانشگاه آزاد اسلامی فریدن دارای دو خوابگاه مجزا برادران و خواهران با ظرفیت هر كدام 200 نفر ، یك مزرعه آموزشی با مساحت40 هزار متر مربع و 12 كارگاه و آزمایشگاه با تجهیزات روز است.
فریدن با دوشهر داران و دامنه و با جمعیت بیش از 49 هزار نفر در 140 كیلومتری غرب استان واقع است.
/6026/9861

سرخط اخبار استان‌ها