صحن عقيله نمادي از توان و هنر مهندسان ايراني است

كربلا - ايرنا - 'عقيل الطريحي' استاندار كربلا در بازديد از پروژه احداث صحن عقيله در جوار حرم مطهر امام حسين (ع)، اين طرح و نحوه اجراي آن را نمادي از توان و هنر معماران و مهندسان ايراني ذكر كرد.

در اين بازديد كه سيد حامد مدسوي نماينده استان كربلا در پارلمان عراق و ابومرتضي عضو ارشد شوراي استان نيز حضور داشتند، مختصات و ويژگي هاي طرح به تفصيل تشريح شد.
استاندار كربلا نيز طي سخناني احداث صحن عقيله را خدمت بزرگي به سيدالشهداء عليه السلام و زايرين آن حضرت توصيف كرده و از ستاد بازسازي عتبات بابت اجراي اين طرح بزرگ تقدير و تشكر كرد.
وي اضافه كرد: با توجه به اينكه در سال هاي اخير، حضور شيعيان و دوستداران اهل بيت عصمت و طهارت به ويژه در مناسبتهاي خاص مثل نيمه شعبان، عرفه، دهه اول محرم، اربعين و .. افزايش پيدا كرده لازم بود فضاي بيشتري ايجاد و براي تردد در خيابان هاي اطراف و حضور زايرين، حرم مطهر توسعه پيدا كند كه اين طرح تا اندازه زيادي اين امكان را فراهم مي كند. همچنين فضاهاي ديگري براي ميهمانسرا، درمانگاه، كتابخانه، موزه و ... كه مورد نياز بود نيز پيش بيني شده است.
وي گفت: طرح معماري صحن عقيله بسيار زيبا است و عمليات اجرايي آن به خوبي پيش مي رود.
استاندار كربلا همچنين در خصوص توان فني و مهندسي شركت هاي ايراني گفت: نيروهاي فني ايران، شايستگي و ظرفيت هاي خود را نشان داده اند. اجراي پروژه در حالي كه بايد از بناي موجود حرم مطهر مراقبت شود و آبهاي زير زميني به خوبي كنترل شود اما حركت زايرين نيز متوقف نشود، كار بزرگي است كه مهندسين ايراني به خوبي انجام دادند.
وي اين موفقيت را نتيجه همت بزرگ و ارادت دست اندركاران طرح به امام حسين (ع) است.
خاورم*1**380**