۱۸ آذر ۱۳۹۷،‏ ۱۷:۳۷
کد خبر: 83128428
۰ نفر
هلال احمر سنت وقف را احيا مي كند

تهران- ايرنا- رئيس جمعيت هلال احمر گفت: هلال احمر سنت وقف را به خاطر گسترش حس نوعدوستي گسترش مي دهد.

به گزارش خبرنگار اجتماعي ايرنا، علي اصغر پيوندي روز يكشنبه در آيين بزرگداشت زنده‌ياد نورافشار و افتتاح بخش سي‌تي‌اسكن و معلولان جسمي ـ حركتي در بيمارستان نورافشار افزود: با توسعه اين بيمارستان نيت مرحوم افشار، كه همانا كمك به كودكان يتيم كه داراي معلوليت جسمي و حركتي است، محقق مي شود. فعاليت در اين حوزه همراستا با ديگر برنامه هاي هلال احمر از جمله تاب آوري و مقاومت در برابر مشكلات است.
وي افزود: بخش معلولان جسمي و حركتي را گسترش داديم و اكنون روزانه امكان خدمت به 100 نفر را داريم كه اميدواريم باز هم گسترش يابد.
وي گفت: تمام خدمات جسمي و حركتي رايگان است و اين وظيفه ذاتي جمعيت هلال احمر است. اساس شكل‌گيري هلال احمر اين است كه در حوادث در كنار دردمندان باشد و اميدواريم با گسترش اين كارها وظايف خود را جامع و كاملتر انجام دهيم.
پيوندي اضافه كرد: اميدواريم بهره‌مندي از ظرفيت خيران در كل كشور گسترش يابد. هر چند پروژه‌ها سنگين است و هزينه‌هاي زيادي شده اما نفس وقف و كار خير بسيار اهميت دارد و اين مسئله در تعاليم ديني ما مورد توجه قرار گرفته است.
وي گفت: هر جا دست نياز به سوي مردم دراز كرديم، دستمان پر برگشته است. جمعيت هلال احمر در نظر دارد سنت حسنه وقف را به خاطر روحيه بشردوستي و نوعدوستي گسترش دهد.
پيوندي ادامه داد: ما وظيفه خود مي‌دانيم مراكز جامع توانبخشي را در كل كشور و در مرحله اول در مراكز استان‌ها تا دهه فجر راه‌اندازي كنيم.

* مراكز جامع توانبخشي هلال احمر در تمام استان ها افتتاح مي شود
داريوش سودي، رئيس هيات امناي بيمارستان نورافشار گفت: يك بخشي در بيمارستان وجود داشت كه تصميم گرفتيم به بخش معلولان جسمي و حركتي اختصاص دهيم. الان امكان ارائه خدمت به 100 معلول جسمي و حركتي را داريم و اميدواريم گنجايش آن را به هزار نفر برسانيم.
سودي اضافه كرد: در زمين لرزه اخير كرمانشاه با كمبود تخت مواجه شديم و فضاي سه هزار و 200 متر كارمندي را به 300 متر تقليل داديم تا فضا براي بستري بيشتر شود.
وي افزود: تا بهمن امسال مراكز جامع توانبخشي در همه استانها راه‌اندازي مي‌شود تا 31 استان كشور بتوانند از خدمات هلال احمر بهره‌مند شوند.
اجتمام *3377 * 3063