۱۸ آذر ۱۳۹۷،‏ ۱۴:۴۱
کد خبر: 83128158
T T
۰ نفر
صدها پناهجو به سوریه بازگشتند

تهران - ایرنا - مركز استقبال و اسكان پناهجویان سوریه اعلام كرد در 24 ساعت گذشته صدها پناهجو از خارج وارد این كشور شده اند.

به گزارش روز یكشنبه خبرگزاری 'اسپوتنیك'، این مركز با صدور بیانیه ای افزود: گذرگاه مرزی 'نصیب' با اردن شاهد بازگشت صدها پناهجوی سوری از اردوگاه های این كشور به استان 'درعا' بوده است .
مركز استقبال پناهجویان سوری از بازگشت بیش از هزار پناهجوی سوری از لبنان و اردن به سوریه خبر داد.
بر اساس این بیانیه در 24 ساعت گذشته 882 پناهجو از لبنان وارد سوریه شده اند كه 192 تن آنها زن و كودك هستند و از گذرگاه مرزی 'جدیده یابوس' و 'تلكلخ' در مرز لبنان به كشور خود بازگشته اند .
این بیانیه افزود: علاوه بر این 690 تن شامل 207 زن و 352 كودك از گذرگاه مرزی نصیب در مرز اردن وارد خاك سوریه شده اند.
اسپوتنیك نوشت: همچنین یگان های مهندسی وابسته به ارتش سوریه با تداوم اجرای عملیات مین روبی اعلام كردند كه در 24 ساعت گذشته این یگان ها مساحت 12.1 هكتاری را از مین پاكسازی كرده و 33 بمب قابل انفجار از جمله 3 بمب دستی را كشف و منهدم كردند.
دستگاه امنیتی لبنان پنجشنبه گذشته اعلام كرد كه حدود یكهزار آواره سوری دیگر به صورت داوطلبانه از لبنان به وطن خود بازگشتند.
این دهمین سری از آوارگان سوری هستند كه تحت نظارت دستگاه امنیتی لبنان و به صورت داوطلبانه از مناطق مختلف كشور همسایه خود، به خانه و كاشانه شان بازگشتند.
بر اساس گزارش ها، حدود یك و نیم میلیون آواره سوری در لبنان حضور دارند كه با بهبود اوضاع امنیتی در سوریه، روند بازگشت آوارگان به كشورشان در ماه های اخیر شدت بیشتری گرفته است.
در مهرماه گذشته، نماینده كمیساریای عالی پناهجویان سازمان ملل در لبنان از تمایل 88 درصد از پناهجویان سوری برای بازگشت به وطن خود خبر داده بود.
خاورم** 1453**1651