۱۸ آذر ۱۳۹۷،‏ ۱۴:۳۳
کد خبر: 83128137
۰ نفر
آيت الله ري شهري: نبايد بر سر قدرت رقابت كرد

شهرري- ايرنا- توليت آستان مقدس حضرت عبدالعظيم (ع) گفت: در نظامي كه با انتخابات به مشروعيت سياسي رسيده، نبايد بر سر قدرت رقابت كرد.

به گزارش ايرنا، آيت الله محمد محمدي ري شهري روز يكشنبه در مراسم آغاز هفته فرهنگي ري در ديدار با مسئولان اين شهرستان اظهار داشت: اگر رقابت براي خدمت رساني باشد ديگر جايي براي تهمت و بداخلاقي وجود نخواهد داشت.
وي با بيان اينكه ائمه اطهار به دنبال حكومت و قدرت نبودند، افزود: ترويج فرهنگ ديني و اسلامي از برنامه ها و اهداف ائمه بود و بايستي توجه به ارزش هاي ديني و فرهنگي و زنده نگه داشتن اين اصول سرلوحه كار مديران قرار گيرد.
آيت الله ري شهري تصريح كرد: خداوند در آخرت از همه مسئولان در مورد مسئوليت و عملكردشان سوال خواهد كرد و همين امر اهميت خدمت رساني به خلق خدا را نشان مي دهد.
وي عنوان كرد: هر شخصي كه در هر مقامي مشغول به فعاليت است، بايد به گونه اي عمل كند كه در محضر خداوند و مردم شرمنده نباشد.
توليت آستان مقدس حضرت عبدالعظيم (ع) با بيان اينكه حفظ ثروت هاي طبيعي نظام بر عهده خدمتگزاران است، ادامه داد: برخي از كشورهاي اسلامي ثروتي ملي و خدادادي خود را به دليل بي تدبيري به جيب استكبار مي ريزند.
وي افزود: كشور ما اجازه غارت منابع و ثروت منابع ملي را به استكباران نداده و بايد بيش از اين مراقب حيف و ميل ثروت هاي الهي باشيم.
آيت الله ري شهري در ادامه با بيان اينكه ساخت مسجد از وظايف همگان به شمار مي رود، اضافه كرد: ساخت سرپناه براي رهگذران از وظايف امت مسلمان به شمار مي رود.
وي به شخصيت شيخ صدوق نيز اشاره كرد و گفت: بايد شيخ صدوق چشم و چراغ كشور شود، چرا كه اين فرد داراي شخصيتي ارزشمند و بزرگ بود.
آيت الله ري شهري افزود: آغاز هفته فرهنگي ري بهترين فرصت براي ارزيابي اقدامات 40 ساله انقلاب است تا نقاط قوت، شناسايي و نقاط ضعف جبران شود، بنابراين سعي شود تا اين هفته با شكوه خاصي برگزار شود.
فرماندار ويژه شهرستان ري نيز در ادامه اين مراسم اظهار داشت: امامزادگان و زيارتگاه ها در راستاي صيانت از جامعه داراي ظرفيت هاي ارزنده اي هستند.
هدايت الله جمالي پور يادآور شد: آغاز هفته فرهنگي ري بهترين فرصت براي ترويج فرهنگ غني اسلامي و قرآني است و از ظرفيت هاي آستان حضرت عبدالعظيم (ع) مي توان براي توسعه فرهنگ ديني بهره گرفت.
وي عنوان كرد: تداوم انقلاب و ارزش هاي اسلامي در انسجام ملي شكل مي گيرد و بايد در اين زمينه بيش از گذشته هم افزايي داشته باشيم.
به گزارش ايرنا، 18 تا 23 آذر ماه همزمان با ميلاد با سعادت حضرت عبدالعظيم (ع) از سوي شوراي فرهنگ عمومي شهرستان ري به عنوان هفته فرهنگي ري نامگذاري شده است و 88 برنامه فرهنگي، تبليغاتي، آئيني و خدماتي در طي اين هفته در حرم و بخش هاي مختلف ري برگزار مي شود.
1970/6003