3 هزار بیمار از رادیوتراپی رایگان مهرانه بهره مند شدند

زنجان - ایرنا - مسئول كلینیك رادیوتراپی انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان استان زنجان (مهرانه) گفت: از ابتدای فعالیت این مركز سه هزار و 729 بیمار بصورت رایگان پذیرش و تحت درمان قرار گرفتند كه ارزش ریالی این خدمت، بیش از 220 میلیارد ریال بوده است.

جواد گرانمایه روز یكشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: از ابتدای فعالیت درمانگاه كموتراپی مهرانه از مهر 96 تاكنون یكهزار و 271 بیمار از خدمات شیمی ‌درمانی كلینیك تخصصی این مركز بهره‌مند شده‌اند.
وی اظهار داشت: در این درمانگاه خدمات مربوط به تزریق برای بیماران از تمام نقاط كشور رایگان است اما تامین هزینه های داروهای شیمی ‌درمانی طبق گروه بندی های كمیته مددكاری توسط مهرانه صورت می گیرد كه صرفا مختص بیماران این استان و سه شهرستان خارج از استان از جمله میانه استان آذربایجان شرقی، تكاب استان آذربایجان غربی و بیجار استان كردستان است.
این مسئول ادامه داد: خدمات كلینیك مهرانه اعم از رادیوتراپی و اسكان برای كل كشور 100 درصد رایگان بوده و طی مدت یاد شده 23 هزار و 935 نفر روز بیمار در محل مهمانسرای مهرانه زنجان (سرای نیكان) از امكانات آن استفاده كرده اند.
وی، ارزش ریالی خدمات اسكان همراه با تهیه غذای گرم در سه وعده را بیش از20 میلیارد ریال بوده است.
گرانمایه با اشاره به عملكرد واحد مشاوره كلینیك تخصصی مهرانه در آبان امسال نیز خاطر نشان كرد: در مجموع 76 نفر در درمانگاه‌های رادیوتراپی و شیمی‌درمانی از خدمات مشاوره مهرانه بهره‌مند شده‌اند.
به گزارش ایرنا، مركز تشخیصی درمانی تخصصی سرطان و رادیوتراپی مهرانه برای تامین نیازهای درمانی بیماران مبتلا به سرطان، در زمینی به مساحت 18 هزار و 900 مترمربع طراحی و احداث شده و از این وسعت، 12 هزار مترمربع به فضاهای تحقیقاتی، آموزش و پیشگیری، تشخیصی و درمانی و همچنین 1800 مترمربع نیز به فضای اقامتی (مهمانسرا) اختصاص داده شده است.
مجموعه انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان ( مهرانه ) از سال 85 تاسیس شده و مركز رادیوتراپی آن سال 93 آغاز به كار كرده است.
9646/8068