از حضور شركت های تولیدی ایران در كربلا استقبال می كنیم

كربلا - ایرنا - 'نصیف جاسم الخطابی' رئیس شورای استان كربلا گفت كه مقامات این استان از حضور شركت های تولید كننده ایرانی در كربلا استقبال و حمایت می كنند.

به گزارش ایرنا، الخطابی روز شنبه درجریان بازدید مشترك به همراه 'ایرج مسجدی' سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد از شعبه شركت ایرانی كاله در عراق در نزدیكی شهر مقدس كربلا، گفت: حضور شركت هایی مانند كاله باعث رونق استان و اشتغال زایی شده و مورد استقبال مسئولان و مردم است.
وی گفت: شورای استان كربلا بعنوان حكومت محلی آماده همه نوع مساعدت با شركت های بزرگ و موفق ایرانی برای ایجاد شعبه و كارخانه در كربلا و تولید محصولات در عراق است.
الخطابی افزود: یكی از اهداف مدیریت استان كربلا كمك به این شركت ها برای ارتقا سطح و كیفیت محصولات و حتی كسب مجوزهای لازم برای صادرات محصولات به خارج از عراق و حتی اروپاست.
ایرج مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد هم با تاكید بر این كه ایران در مرحله جدید پساداعش نیز همچنان در كنار ملت و دولت دوست و برادر عراق قرار خواهد داشت، گفت: تاكید ما حضور شركت های تولید كننده و تولید محصولات ایرانی در داخل عراق و انتقال فناوری است.
وی افزود: شركت های ایرانی در مرحله كنونی می توانند از مرحله واردات محصولات و فروش آن در بازار عراق به مرحله سرمایه گذاری در این كشور و همكاری با طرف عراقی برای تولید با امكانات، تسهیلات و نیروی كار محلی است.
مسجدی با اشاره به اینكه امور اقتصادی اولویت سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد طی دو سال گذشته بوده است، آمادگی نمایندگی های دیپلماتیك ایران در عراق را برای همه نوع همكاری و كمك به فعالان اقتصادی دو كشور در این جهت مورد تاكید قرار داد.
دو طرف همچنین از بخش های مختلف كارخانه كاله عراق در نزدیكی شهر مقدس كربلا بازدید و با فعالیت ها و نیز برنامه های آتی آن آشنا شدند.
خاورم*2**380**