۱۷ آذر ۱۳۹۷،‏ ۲۲:۱۶
کد خبر: 83127350
۰ نفر
همايش روز جهاني معلولان در شوش برگزار شد

دزفول - ايرنا - جشن بزرگ دورهمي شامگاه شنبه به مناسبت گراميداشت روز جهاني معلولين با حضور مسئولان شهرستان و معلولان در تالار نيايش شهر شوش برگزار شد.

به گزارش ايرنا فرماندار شوش در اين آيي در حضور خانواده هاي معلولان افزود: تمام تلاش خود را براي ايجاد يك سالن براي معلولان و جانبازان به كار خواهم گرفت و از شهرداري نيز مي خواهم زميني براي احداث سالن در نظر بگيرد.
عدنان غزي مناسب ‌سازي مكان‌ هاي عمومي را وظيفه همه دستگاه هاي اجرايي و حق اوليه‌ معلولان دانست و گفت: معلولان استعداهاي خوبي دارند كه با اعتماد به نفس و دوري از انزوا و گوشه گيري از جامعه شكوفا مي شوند.
وي افزود: يك معلول ممكن است داراي نقص عضو باشد اما از بسياري جهات هم داراي خلاقيت هايي است كه در افراد سالم كمتر ديده مي شود.
شهردار شوش نيز با بيان اينكه براي رفع مشكلات معلولان از هيچ تلاشي دريغ نمي شود، اظهار داشت: توجه به نيازها و ايجاد بسترهاي مناسب براي تسهيل در تردد معلولان ضروري است.
يوسف زماني خواستار اهتمام هرچه بيشتر دستگاه هاي اجرايي در ارائه خدمات به معلولان شد.
رئيس اداره ي بهزيستي شهرستان شوش نيز در اين آيين با تاكيد بر لزوم استفاده از توانمندي هاي معلولان گفت: بايد با ايجاد شرايط براي معلولان از خانه نشيني اين قشر جلوگيري كرد كه لازمه آن مناسب سازي ادارات است.
رامين كيايي افزود: حدود چهار و 500 معلول ذهني، بينايي، شنوايي، جسمي و رواني در شهرستان شوش وجود دارد.
اجراي نمايش، سرود و دكلمه از ديگر برنامه هاي اين همايش بود.
روز سوم دسامبر مصادف با 12 آذرماه براي نخستين بار در سال 1992 ميلادي از سوي مجمع عمومي سازمان ملل متحد بعنوان روز جهاني معلولين اعلام شد.
7280/3022