حزب مردم سالاری به حمایت از دولت روحانی ادامه می دهد

بوشهر- ایرنا- دبیركل حزب مردم سالاری گفت: این حزب از حمایت خود از دولت روحانی پشیمان نیست و به این حمایت ها ادامه می دهد.

به گزارش ایرنا، مصطفی كواكبیان روز شنبه در نشست پرسش و پاسخ دانشجویان دانشگاه پیام نور بوشهر افزود: حزب مردم سالاری در عین حال از همه كارهای دولت دفاع نمی كند، حامی منتقد دولت است و بارها محقق نشدن برخی وعده ها را به رئیس جمهوری گوشزد كرده است.
وی ادامه داد: دولت یازدهم و دوازدهم خود را اصلاح طلب نمی خواند و ما نیز این دولت را اصلاح طلب نمی دانیم.
كواكبیان اضافه كرد: امروز حتی مجلس دهم نیز اصلاح طلب نیست و اگر جریان مستقلی در این مجلس به كمك نمایندگان اصلاح طلب بیاید می توانند مصوبه ای داشته باشند.
وی یادآورشد: به همین دلیل نمی توان برخی كم و كاستی كنونی در دولت و مجلس شورای اسلامی را به پای اصلاح طلبان نوشت.
كواكبیان در باره وضعیت اقتصادی كشور گفت: از جمله مشكلات بزرگ كشور دولت های نفتی و وابستگی اقتصاد كشور به نفت است كه این مشكل در طول 40 سال گذشته تاكنون حل نشده باقی مانده است.
وی یادآورشد: هرچند قرار براین است كه از وابستگی اقتصادی به نفت دور شویم ولی تاكنون در این بخش موفق عمل نشده است.
دبیركل حزب مردم سالاری گفت: امروز نه تنها دولت بلكه مجموعه اركان حكومت از برخی ناكارآمدی ها رنج می برند و باید خود را كارآمد و پاسخگو كنند.
وی در باره مشكلات مجلس شورای اسلامی گفت: یكی از اشكال های اصلی مجلس این است كه حزبی نیست و براساس فراكسیون های جناحی شكل گرفته درحالی است كه باید مجلسی با فراكسیون های حزبی داشته باشیم.
كواكبیان با اشاره به وجود برخی اشكالات در بحث انتخابات اضافه كرد: پس از 40 سال هنوز مفهوم رجل سیاسی تعریف نشده است و هركسی می تواند وارد عرصه انتخابات شود.
دبیركل حزب مردم سالاری در باره رفع حصر بیان كرد: حصر پس از چندین سال باید به پایان برسد و حركت افراد نیز باید براساس خط قرمزهای نظام باشد.
وی در مورد قانون ممنوعیت بكارگیری بازنشستگان گفت: هرچند مقاومت هایی در برابر این قانون وجود دارد ولی با اجرای این طرح راه برای جوان گرایی باز می شود.
كواكبیان با اشاره به نقش جنبش های دانشجویی در توسعه سیاسی جوامع، كم اطلاعی دانشجویان از مطالبات مردم و عقب ماندگی دانشجو از درك بینش سیاسی جامعه را آفت این جنبش ها عنوان كرد.
وی علم اندوزی، آرمان گرایی و مطالبه گری را سه ویژگی بارز و شاخص دانشجویان برشمرد و اظهار داشت: دانشجویان علاوه بر اینكه به دنبال دانش و ارتقای علمی خود باشند، باید دربیرون ازمحیط دانشگاه شعبه های احزاب را برای فعالیت سیاسی انتخاب و در توسعه سیاسی مشاركت كنند و جامعه كنونی ما باید دانشجوی تحلیلگر داشته باشد.
وی افزود: تجربه نشان داده هر حكومت ضد مردم سالاری رو به فناست و استمرار هر حكومتی منوط به همراهی با مردم است باید به جوانان دانشجو اعتماد كرد و میدان داد تا در كنار مردم و برای آنان بر ضد سرنیزه داری و استكبار مبارزه كنند.
6043/3025