تيراندازي نظاميان صهيونيست در مرز لبنان

بيروت-ايرنا- همزمان با اجراي عمليات موسوم به «سپر شمال» توسط رژيم صهيونيستي با ادعاي كشف و انهدام تونل هاي منتسب به حزب الله، نظاميان ارتش رژيم اشغالگر اقدام به كارگذاشتن حسگرهاي حركتي و تيراندازي در مرز با لبنان كردند.

به گزارش ايرنا، امروز (شنبه) وقتي برخي از نيروهاي ارتش لبنان به موانع مرزي مقابل شهرك «ميس الجبل» با فلسطين اشغالي نزديك شدند، نظاميان صهيونيست اقدام به شليك هوايي كردند.
برخي رسانه ها اين آتش گشودن اسرائيلي ها را به خاطر برخورد ناگهاني با مجموعه اي از ارتش لبنان به دليل كاهش ديد در اثر مه دانستند، اما واحد 'رسانه جنگ' وابسته به مقاومت اعلام كرد كه اين تيراندازي به خاطر نزديك شدن نيروهاي ارتش به دستگاه ها و حسگرهاي جاسوسي بوده كه آنها روز قبل كار گذاشتند.
رسانه جنگ درباره جزئيات آن نوشت: عصر ديروز (جمعه) نظاميان رژيم صهيونيستي به همراه يك بولدوزر، يك تانك «ميركاوا» و چند خودروي نظامي با پيش روي به سمت موانع مرزي مقابل ميس الجبل لبنان، پس از چند ساعت كار، حفاري و شكستن صخره ها آنجا ترك كردند.
ارتش رژيم صهيونيستي از بامداد سه شنبه گذشته با ادعاي اينكه حزب الله تونل هايي را از مناطق مرزي لبنان به داخل مناطق اشغالي حفر كرده تا نيروهاي خود را در صورت جنگ به داخل سرزمين هاي اشغالي منتقل كند، عملياتي موسوم به سپر شمال براي كشف اين تونل ها آغاز كرده است.
بنيامين نتانياهو روز پنج شنبه در حالي كه طي يك نمايش ديپليماتيك به همراه سفراي مقيم تل آويو از مرزهاي شمالي فلسطين اشغالي بازديد مي كردند، تهديد كرد كه ممكن است با هدف انهدام كامل تونل ها، نيروهاي اين رژيم وارد خاك لبنان شوند.
ژنرال «ژوزف عون» امروز در جريان بازديد از نيروهاي امنيتي و توپخانه اي فرودگاه بيروت تاكيد كرد: ما همواره براي محافظت از امنيت در داخل كشور و در مرزهاي مان در آمادگي كامل به سر مي بريم.
خاورم**2054