پزشكیان: هنوز نتوانسته ایم عدالت را اجرا كنیم

تبریز - ایرنا - نائب رییس اول مجلس شورای اسلامی با بیان اینكه همه پیامبران برای عدالت آمده اند، گفت: ما هنوز نتوانسته ایم عدالت را پیاده كنیم و خیلی جاها برخلاف عدالت رفتار كرده ایم.

مسعود پزشكیان روز شنبه در سخنرانی تالار وحدت دانشگاه تبریز با انتقاد از رفتار غیرمنطقی و جنجال آفرینی معدودی از دانشجویان حاضر در جلسه، اظهار داشت: ما اگر عدالت را اجرا می كردیم، نمی شد شهری و منطقه ای توسعه پیدا كند و قسمت دیگر شهر و همان منطقه عقب بماند.
وی كه به مناسبت 16 آذر و روز دانشجو به دعوت انامن اسلامی دانشگاه تبریز برای سخنرانی در این مركز دانشگاهی به آنجا آمده بود، با بیان اینكه وقتی به قدرت می رسیم به جای اینكه بر اساس عدالت رفتار كنیم، جناح خودمان را بالا می كشیم، افزود: حتی قومیت ها و مذاهب دیگر نیز جز عدالت حرفی ندارند و باید عدالت را پیاده كنیم كه هنوز اجرا نكرده ایم.
پزشكیان خطاب به دانشجویان معترض گفت: من نگاه خودم را گفتم و شما هم اعتراضی دارید بیایید نقد كنید؛ متاسفانه جوی در دانشگاه ایجاد كرده اید كه نمی شود حرف از كرسی آزاداندیشی زد.
وی با بیان اینكه با فحش دادن و فریاد كشیدن به جایی نمی رسیم، افزود: منطقی كه فریاد می زند منطق نیست، من آماده شنیدن نقدها هستم، بگویید تا بشنوم.
نایب رییس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اگر كسی ادعای مردمی بودن دارد، بنده هستم؛ همه دوستانم آمریكا هستند و من اینجا مانده ام.
پزشكیان ادامه داد: بعد از چهل سال طبابت نه سهامی دارم و نه پولی از كسی گرفته ام، بنده متهم ام كه با پزشكان مشكل دارم جون هنوز هم معتقدم نباید این همه پول به آنها داد.
وی خطاب به دانشجویان معترض گفت: اگر مرد هستید وقتی در جای من قرار گرفتید، جوری زندگی كنید كه من زندگی كرده ام.
پزشكیان ادامه داد: من به عنوان نایب رییس مجلس از پاویون فرودگاه رفت و آمد نمی كنم و از همان جایی می روم كه مردم عادی عبور می كنند.
وی خطاب به دانشجویانی كه فریاد كشیده و نظم جلسه را بر هم می زدند، گفت: بنده به عنوان نماینده، مدعی ام كه اگر از دستم بربیاید مشكلات شما را پیگیری می كنم، با داد كشیدن نه شما به جایی می رسید و نه ما می توانیم كمك كنیم.
پزشكیان با انتقاد از تهمت زنندگان، اظهار داشت: اگر منطق دارید، با منطق صحبت كنید؛ درحالی تهمت و افترا می زنید كه زندگی من شفاف است و برخلاف مدعیان حامی شما، از هیچ امتیازی استفاده نكرده ام.
سخنرانی مسعود پزشكیان به دلیل فریادهای تعداد قلیلی دانشجو نیمه تمام ماند و وی در اعتراض به رفتار آنها جلسه را ترك كرد.
6132/518/6120