دستگيري مردي كه براي جدايي از همسرش تلگرام وي را هك كرد

تهران- ايرنا- پليس در اعلام مهمترين حوادث 24 ساعت گذشته از دستگيري مردي خبر داد كه براي جدا شدن از همسرش، علاوه بر هك تلگرام، يك ردياب در خودروي شخصي وي نصب كرد تا بهانه اي براي طلاق از همسرش بيابد.

به گزارش خبرنگار انتظامي ايرنا، سرهنگ مرتضي ابوطالبي رئيس پليس فتاي يزد در اين باره گفت: برابر مراجعه خانمي جوان مبني بر هك تلگرام و نصب ردياب روي خودروي شخصي، موضوع به ‌صورت ويژه در دستوركار كارآگاهان اين پليس قرار گرفت.
‌وي افزود: برابر اظهارات شاكيه، با توجه به اختلافات خانوادگي و تلاش همسر وي براي جدايي بعد از 15سال زندگي مشترك كه حاصل آن دو فرزند است، اخيرا شاكيه متوجه شده همسرش براي فرار از مهريه و دفاع از خود در پاي ميز محكمه، از هفت ماه پيش اقدام به هك تلگرام، نصب ردياب و شنود در خودروي شخصي وي كرده است.
‌سرهنگ ابوطالبي افزود: با توجه به مستندات موجود و اقدامات كارشناسي، متهم كه همسر شاكيه بود با دستور قضايي در محل كارش دستگير و به همراه ادله جرم به پليس فتا منتقل شد.
رئيس پليس فتا استان يزد گفت: در بررسي تجهيزات كشف‌شده توسط كارشناسان اين پليس تعدادي نرم‌افزارهاي هك و اكانت تلگرام شاكيه كه به صورت غيرمجاز به آن دسترسي پيدا كرده بود، روي تجهيزات در اختيار متهم، مشاهده شد.
‌اين مسئول انتظامي اضافه كرد: در بازجويي صورت گرفته، متهم ضمن اعتراف به جرم خود، گفت تا يك سال اول زندگي به همسرم (شاكيه) علاقمند بودم و زندگي خوب و عاشقانه اي داشتيم تا اينكه با خانمي، داراي يك فرزند و همسر در محيط كار آشنا و نسبت به هم علاقمند شدم و تصميم گرفتيم كه هر دو با تلاش براي متاركه از زندگي فعلي اقدام كنيم. من نيز با توجه به مخالفت همسرم تصميم به هك تلگرام و نصب ردياب و شنود در ماشين وي كردم تا بتوانم بهانه اي براي طلاق پيدا كنم.

* صاحب فروشگاه قرباني هتك حيثيت در فضاي مجازي شد
سرهنگ سيد مصطفي مرتضوي رئيس پليس فتاي استان اصفهان از دستگيري عامل انتشار مطالب كذب عليه صاحب يك فروشگاه خبر داد، و گفت: هرگونه مزاحمت براي اشخاص حقيقي و حقوقي از طريق فضاي مجازي يا پيام رسان‌هاي موبايلي مطابق قانون جرائم رايانه‌اي‌، جرم است و با افراد متخلف برابر قانون برخورد خواهد شد.
وي در تشريح اين خبر افزود: با مراجعه فردي به پليس فتا و ارائه مرجوعه قضايي مبني بر اينكه كه چندي پيش شخصي ناشناس اقدام به راه‌اندازي يك كانال تلگرامي كرده و اكاذيبي را عليه بنده و فروشگاه من منتشر كرده است، تقاضاي رسيدگي به موضوع را دارم.
سرهنگ مرتضوي افزود: حسب دستور مقام قضايي، رسيدگي به اين پرونده در دستوركار كارشناسان اين پليس قرار گرفت و در بررسي‌هاي اوليه در خصوص كانال تلگرامي موردنظر، مشخص شد ادعاي شاكي صحيح است.
اين مقام مسئول از دستگيري متهم توسط كارشناسان پليس فتا با هماهنگي مقام قضايي خبر داد و گفت: متهم در بازجويي هاي اوليه منكر هرگونه بزه انتسابي شد، اما با مشاهده ادله و مستندات دقيق و فني عنوان كرد كه يكي از طلبكاران شاكي هستم و با راهنمايي تعدادي از دوستانم اقدام به راه‌اندازي كانال كرده و مطالبي را عليه شاكي منتشر كرده ام.
سرهنگ مرتضوي گفت: متهم در اظهاراتش هدفش را از ارتكاب جرم، مشكلات مالي و صرفاً جهت وصول طلب و انتقام از شاكي عنوان كرد.

* رهايي گروگان از صندوق عقب خودرو
سرهنگ كارآگاه علي ولي پور گودرزي معاون مبارزه با جرايم جنايي پليس آگاهي پايتخت از رهايي فرد ربوده شده اي خبر داد كه در طول مدت اسارتش، توسط آدم ربايان در داخل صندوق عقب خودرو سواري اش نگهداري شده بود.
وي افزود: صبح روز چهارشنبه چهاردهم آذر ماه سال جاري، پرونده اي از دادسراي جنايي به اداره يازدهم پليس آگاهي تهران بزرگ ارجاع شد كه در آن زن جواني به همراه برادر همسرش پس از مراجعه به اداره يازدهم، عنوان كرد كه فردي ناشناس طي تماس تلفني اعلام كرده همسر 33 ساله وي ربوده شده و در قبال رهايي اش درخواست پول كرده است.
گودرزي ادامه داد: همزمان با آغاز رسيدگي به پرونده، آدم ربايان طي چندين تماس تلفني با برادر و همسر فرد ربوده شده، درخواست مبلغ سنگيني پول از خانواده وي كردند كه در نهايت به دريافت مبلغ 100 ميليون تومان رضايت داده و تهديد كردند كه در صورت عدم پرداخت پول، او را به قتل خواهند رساند.
اين مقام انتظامي اظهار داشت: كارآگاهان در تحقيقات از خانواده فرد ربوده شده، اطلاع پيدا كردند كه وي با خودروي شخصي اش از خانه خارج شده است كه بلافاصله با انجام اقدامات ويژه پليسي، كارآگاهان موفق به شناسايي محدوده تردد خودرو وي در منطقه سعادت آباد شدند.
سرهنگ ولي پور گودرزي، با اعلام خبر رهايي فرد ربوده شده طي يك عمليات پليسي در منطقه شمال شهر تهران بزرگ، گفت: با شناسايي محدوده تردد خودروي فرد ربوده شده، چندين تيم عملياتي در معاونت مبارزه با جرايم جنايي پليس آگاهي تهران بزرگ تشكيل و اين مناطق تحت كنترل و مراقبت نامحسوس قرار گرفت تا اينكه سرانجام ساعت 9 روز جمعه شانزدهم آذرماه خودروي وي حين تردد با يك سرنشين در منطقه سعادت آباد شناسايي شد.
معاون مبارزه با جرايم جنايي پليس آگاهي تهران بزرگ با اشاره به اينكه بلافاصله كارآگاهان براي توقف خودرو وارد عمل شدند، ادامه داد: راننده پس از مشاهده ماموران به سرعت از محل متواري شد و كارآگاهان براي جلوگيري از فرار وي، لاستيك خودرو را مورد هدف قرار دادند و در نهايت راننده آن مجبور به توقف شد.
اين مقام انتظامي تصريح كرد: با توقف خودرو، راننده 40 ساله دستگير و در بازرسي از صندوق عقب خودرو، فرد ربوده شده با دست و پا و دهان بسته شده، نجات پيدا كرد.
سرهنگ گودرزي خاطرنشان كرد: فرد ربوده شده پس از انتقال به پليس آگاهي در اظهارات خود در خصوص نحوه ربوده شدنش توسط آدم ربايان گفت: توليدي كابينت سازي دارم؛ صبح روز چهارشنبه فردي ناشناس با من تماس تلفني گرفت و ضمن معرفي خود به عنوان مشتري، مدعي شد كه قصد سفارش چندين كابينت براي چند مجتمع آپارتماني را دارد و به اين بهانه با من براي ديدن چند مجتمع ساختماني قرار ملاقات گذاشت. ساعت 10 از خانه خارج شدم تا به محل قرار خود با مشتري در منطقه اوين بروم. دقايقي در محل قرار منتظر بودم تا اينكه مشتري طي تماس تلفني ضمن عذرخواهي مرا به دفتر كارش در منطقه كن دعوت كرد اما زماني كه به منطقه كن رسيدم، ناگهان سه نفر وارد ماشينم شدند و با ضرب و شتم و تهديد به كشتنم، مرا به داخل صندوق عقب ماشين خودم انداخته و دست، پا، دهان و چشمانم را بستند؛ طي اين مدت نيز كه در اسارت آنها بودم، در داخل صندوق عقب قرار داشتم تا نهايتا توسط پليس نجات پيدا كردم.
سرهنگ گودرزي گفت: تحقيقات از متهم دستگير شده براي شناسايي و دستگيري ديگر اعضاي گروه آدم ربايي در دستوركار كارآگاهان اداره يازدهم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفته و فرد ربوده شده نيز در صحت و سلامت كامل به اعضاي خانواده اش تحويل داده شد.

* آتش گرقتن 120 مغازه در اصفهان
سرهنگ حسن ياردوستي فرمانده انتظامي شهرستان اصفهان از آتش سوزي مهيب بازارچه اي در اصفهان و ايجاد خسارت به 120 مغازه خبر داد و گفت: در پي اعلام مركز فوريت هاي پليسي 110 مبني بر آتش گرفتن تعداد زيادي مغازه در خيابان ارتش اصفهان، بلافاصله ماموران انتظامي به محل اعزام شدند.
فرمانده انتظامي شهرستان اصفهان با بيان اينكه آتش سوزي در بازارچه خيابان ارتش اتفاق افتاد، اظهار داشت: با حضور و تلاش ماموران آتش نشاني اين حريق گسترده و مهيب مهار شد.
اين مقام انتظامي با بيان اينكه در اين حادثه به 120 باب مغازه حدود 80 درصد خسارت وارد شده است، گفت: كارشناسان خسارت وارده را 150 ميليارد ريال برآورد كردند.
سرهنگ ياردوستي با اشاره به اينكه برابر اعلام نظر كارشناسان، اتصالات برق علت بروز اين آتش سوزي بوده است، تصريح كرد: خوشبختانه در اين حادثه تلفات جاني نداشتيم و بررسي موضوع و تحقيقات تكميلي پليس در اين خصوص ادامه دارد.

* دستگيري اعضاي باند سارقان منزل
سردار بخشعلي كامراني صالح فرمانده انتظامي استان همدان از شناسايي و دستگيري اعضاي باند سارقان منزل و كشف 25 فقره سرقت منزل خبر داد.
وي گفت: در پي وقوع سرقت هاي متعدد منزل در همدان خصوصا در ايام پاياني هفته از واحد هاي طبقه اول داراي بالكن، موضوع در دستوركار ماموران پليس آگاهي استان قرار گرفت.
كامراني صالح افزود: سارقان پس از اطمينان از خالي بودن واحد مسكوني از سكنه در فرصت مناسب با استفاده از آلات و ادوات وارد منزل و اقدام به سرقت طلاجات، وجه نقد و اشياي كم حجم و باارزش مي كردند.
سردار كامراني صالح گفت: در بررسي هاي ميداني ماموران پليس از محل هاي سرقت و آثار به جاي مانده سرانجام سركرده باند كه در يكي از محله هاي تهران ساكن و اقدام به سرقت مي كرد شناسايي شد.
اين مقام مسئول ادامه داد: با شناسايي اين محل، چهار نفر سارق شب گذشته در يك عمليات غافلگيرانه دستگير شدند كه در بازرسي از منزل متهمان 450 گرم طلا، ارز، اقلام سرقتي، وسايل خانه و ادوات ارتكاب جرم كشف شد.
سردار كامراني صالح ارزش اموال كشف شده را بالغ بر 10 ميليارد ريال دانست و گفت: 2 دستگاه خودروي سواري شاسي بلند و پژو پارس و يك دستگاه موتورسيكلت كه در امر شناسايي و سرقت از آنها استفاده مي كردند، توقيف شد.
وي با اشاره به دستگيري مالخر كه در چهار راه استانبول داراي مغازه صرافي بوده است، اظهار داشت: سه ميليارد و 450 ميليون ريال كه در حساب سارقان توسط مالخر بابت فروش ارز خارجي واريز شده بود، مسدود شد.
سردار كامراني صالح گفت: متهمان به 25 فقره سرقت منزل در سطح شهر همدان اعتراف كردند و كليه محل هاي سرقت و مال باختگان با راهنمايي سارقان شناسايي و در ادامه يك نفر مالخر ديگر كه داراي مغازه طلافردشي بود نيز دستگير شد.
فرمانده انتظامي استان همدان در خاتمه گفت: در مجموع چهار سارق و 2 مالخر دستگير كه به همراه پرونده به دادسرا منتقل و با قرار قانوني روانه ندامتگاه مركزي همدان شدند.

* كشف 206 هزار ليتر انواع فرآورده هاي نفتي قاچاق طي 2 روز
سردار محمد قنبري فرمانده انتظامي استان سيستان و بلوچستان از كشف 206 هزار ليتر انواع فرآورده هاي نفتي قاچاق خبر داد.
وي گفت: ماموران انتظامي استان در راستاي مبارزه با قاچاق سوخت و جلوگيري از هدر رفت سرمايه هاي ملي طرح كنترل محورهاي مواصلاتي را طي 2روز گذشته تشديد كردند.
سردار قنبري افزود: در اين راستا پليس آگاهي و ديگر رده هاي عملياتي در بازرسي از 12 دستگاه خودرو كاميون 125 هزار 985 ليتر گازوئيل، 46 هزار و 520 ليتر قير، 25 هزار ليتر نفت كوره و 9هزار و 100 ليتر بنزين قاچاق را در شهرهاي 'زاهدان'، 'سراوان'، 'چابهار' و 'ايرانشهر' كشف كردند.
فرمانده انتظامي استان سيستان و بلوچستان با تاكيد بر لزوم برخورد جدي با قاچاق كالا براي جلوگيري از هدررفت سرمايه هاي ملي و لزوم همكاري تمام دستگاه هاي اجرايي در برخورد با پديده شوم قاچاق كالا، گفت: نيروي انتظامي در برخورد بدون مماشات با اخلالگران اقتصادي و قاچاقچيان از هيچ كوششي دريغ نمي كند.

* توقيف احشام قاچاق درلارستان
سرهنگ داوود امجدي فرمانده انتظامي شهرستان لارستان استان فارس از توقيف يك دستگاه كاميون و كشف 18 راس گاو قاچاق به ارزش يك ميليارد و 800 ميليون ريال خبر داد.
وي اضافه كرد: ماموران انتظامي پاسگاه كوره اين شهرستان در راستاي مبارزه با قاچاق، حين گشت زني، يك دستگاه كاميون حامل دام را مشاهده و آن را براي بررسي بيشتر متوقف كردند.
فرمانده انتظامي لارستان گفت: ماموران در بررسي هاي لازم 18 راس گاو كه به صورت قاچاق و فاقد هرگونه مدارك و مجوز قانوني حمل مي شد را كشف كردند.
سرهنگ امجدي با بيان اينكه در اين خصوص يك نفر دستگير و تحويل مراجع قضائي شد، افزود: كارشناسان ارزش ريالي اين محموله را يك ميليارد و 800 ميليون ريال برآورد كرده اند.

* توقيف كاميون حامل پيچ و مهره
سرهنگ طهماسب سمائي فرمانده انتظامي آباده استان فارس از توقيف يك دستگاه كاميون و كشف 160هزار عدد پيچ و مهره قاچاق به ارزش يك ميليارد ريال در اين شهرستان خبر داد.
وي اضافه كرد: ماموران انتظامي شهرستان آباده در پي كسب خبري مبني بر حمل پيچ و مهره قاچاق توسط يك دستگاه كاميون در محورهاي مواصلاتي، موضوع را به صورت ويژه در دستور كار خود قرار دادند.
سرهنگ سمائي افزود: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتي و پس از شناسايي خودرو، آن را توقيف و در بازرسي از آن موفق به كشف 160 هزار عدد پيچ و مهره قاچاق شدند.
فرمانده انتظامي آباده با بيان اينكه كارشناسان ارزش اموال مكشوفه را يك ميليارد ريال برآورد كرده اند، گفت: در اين خصوص يك نفر دستگير و تحويل مراجع قضايي شد.
سرهنگ سمائي افزود: براي مقابله با پديده قاچاق، شهروندان و مسئولان بايد دست به دست هم داده و با تمام وجود در صحنه حاضر شده و فضاي موجود را براي قاچاقچيان و سودجويان ناامن كنند.

* كشف گازوئيل قاچاق در كرمان
سرهنگ محمدرضا فداء فرمانده انتظامي شهرستان كرمان گفت: با تلاش ماموران كلانتري20 اين فرماندهي بيش از25 هزار ليتر سوخت قاچاق كشف شد.
وي افزود: ماموران كلانتري20 اين فرماندهي در راستاي مبارزه با قاچاق سوخت و جلوگيري از هدررفت سرمايه هاي ملي با انجام كار اطلاعاتي محل دپوي سوخت قاچاق را در حاشيه جنوبي شهر كرمان شناسايي كردند.
سرهنگ فداء افزود: ماموران با هماهنگي قضائي در بازرسي از اين محل 65 بشكه220 ليتري، 42 گالن 20 ليتري و يك منبع 10 هزار ليتري در مجموع 25 هزارو 140 ليتر گازوئيل را كشف كردند.
وي با اشاره به توقيف يك دستگاه اتوبوس كه در اين محل در حال بارگيري سوخت قاچاق بود، افزود: در اين رابطه2 متهم نيز كه قصد انتقال اين مواد سوختي به استان هاي جنوب شرقي كشور را داشتند دستگير و به مراجع قانوني معرفي شدند.

* توزيع كود شيميايي تقلبي در گلستان
سردار علي اكبر جاويدان فرمانده انتظامي استان گلستان از شناسايي و انهدام باند چهار نفره تهيه و توزيع كود شيميايي تقلبي در شهرستان كلاله خبر داد.
وي گفت: پس از يك سري اقدامات اطلاعاتي و تخصصي و تلاش هاي بي وقفه، ماموران انتظامي كلاله موفق به شناسايي باند تهيه و توزيع كود شيميايي تقلبي و غيرمجاز در اين شهرستان شدند.
اين مقام ارشد انتظامي گفت: پس از هماهنگي با مقام قضايي، ماموران انتظامي در عملياتي غافلگيرانه و موفقيت آميز، اعضاي اين باند را دستگير و 75 تن كود تقلبي از مخفيگاهشان كشف كردند.
سردار جاويدان با اشاره به انتقال اعضاي اين باند چهار نفره به مقر انتظامي، تصريح كرد: متهمان در مواجهه با مستندات و مدارك پليس، چاره اي جز اعتراف نداشته و عنوان كردند كه نمك، خاك و مواد مشابه را با اعمال تغييراتي به عنوان كود به فروش مي رساندند.
فرمانده انتظامي استان گلستان با اشاره به تحويل متهمان به مراجع قانوني، افزود: پليس با تلاش شبانه روزي و اقدامات تخصصي مانع از فعاليت اين گونه افراد بزهكار شده و گلستان محل امني براي اخلال گران و هنجار شكنان جامعه نخواهد بود.

* انهدام باند سارقان و كشف 5 ميلياردي تلفن همراه در شهركرد
سردار غلامعباس غلامزاده فرمانده انتظامي استان چهارمحال و بختياري از انهدام باند چهار نفره سارقان و كشف 5 ميلياردي تلفن همراه در شهركرد خبر داد.
وي گفت: در پي وقوع چندين فقره سرقت تلفن همراه در شهركرد و مطالبات شهروندان براي دستگيري سارق يا سارقان پيگيري موضوع به صورت جدي در دستور كار ماموران كلانتري 11 سعدي شهركرد، قرار گرفت. ماموران پس از بررسي دقيق صحنه هاي سرقت و آثار به جامانده از سارقان دريافتند، آنها به صورت بسيار ماهرانه و باندي اين سرقت ها را انجام مي دهند.
عالي ترين مقام ارشد انتظامي استان چهارمحال و بختياري افزود: ماموران موفق شدند در يك عمليات ضربتي اعضاي اين باند چهار نفره را شناسايي و دستگير كنند.
سردار غلامعباس غلامزاده با بيان اينكه 150 دستگاه تلفن همراه از اين سارقان كشف شد، گفت: كارشناسان ارزش ريالي اين محموله را 5 ميليارد ريال برآورد كردند.
فرمانده انتظامي استان چهارمحال و بختياري با اشاره به معرفي متهمان به مراجع قضائي از عموم شهروندان خواست: هرگونه موارد مشكوك را به سامانه 110 پليس گزارش كنند.
اجتمام*9105*1834