عيادت رييس دانشگاه علوم پزشكي گلستان از دكتر بسكي

گنبدكاووس - ايرنا -رييس دانشگاه علوم پزشكي گلستان به همراه نماينده گنبدكاووس در مجلس شوراي اسلامي و شماري از مسوولان درماني منطقه ظهر شنبه به عيادت دكتر غلامعلي بسكي پدر طبيعت ايران رفتند كه در بخش مراقبت هاي ويژه بيمارستان بسكي اين شهرستان بستري است.

مدير بيمارستان بسكي شهر گنبدكاووس به خبرنگار ايرنا گفت: دراين عيادت فرماندار ويژه گنبدكاووس، سرپرست شبكه بهداشت و درمان و چند تن از مسوولان بيمارستان هاي شهرستان نيز حضور داشتند.
دكتر بهناز بسكي افزود: پدر طبيعت ايران از پنج سال پيش به دليل سكته مغزي ابتدا در بيمارستان و سپس در منزل بستري و تحت مراقب بوده، اما از 16 آبان امسال به دليل مشكلات تنفسي به بخش مراقبت هاي ويژه بيمارستان بسكي منتقل شده است.
فرزند دكتر بسكي اضافه كرد: وضعيت عمومي دكتر بسكي رو به بهبودي است، اما بايستي همچنان در بخش مراقبت هاي ويژه بستري باشد.
به گزارش ايرنا، دكتر غلامعلي بسكي معروف به پدر طبيعت و محيط زيست ايران متولد بهمن ماه سال 1310 در سبزوار بوده و يكي از هواداران برجسته محيط زيست و گياه خواري است.
وي پس از اتمام دوره متوسطه قديم در رشته طب دانشگاه علوم پزشكي تهران پذيرفته و ادامه تحصيل داد و در سال 1345 در رشته جراحي زنان از همان دانشگاه فارغ التحصيل شد.
دكتر بسكي در سال 1331 ازدواج كرد و اكنون چهار فرزند و 6 نوه دارد، او در سال 1345 بيمارستاني را در شهر گنبدكاووس تاسيس نمود.
پدر طبيعت ايران در سال 1349 سكونت در شهر را رها و در جنگل گلستان اقامت نمود و زندگي خود را وقف دفاع از محيط زيست و تبليغ گياه خواري كرد.
او در چند دهه اخير فعاليت هاي گسترده اي در زمينه حفاظت از طبيعت و محيط زيست انجام داد و چند سال پيش نيز بنياد جهاني دكتر بسكي را با عنوان مكتب حرمت حيات با هدف حفظ محيط زيست راه اندازي كرد.
وي تاكنون بسياري از اموال خود را صرف امور خيريه كرده كه تاسيس بيمارستان و زايشگاه دكتر بسكي، تاسيس مدرسه تيزهوشان و نيز خانه رياضي استان گلستان و سراي گاندي (تيزهوشان فقير در روستاها) و وقف 6 باب منزل مسكوني در مشهد از آن جمله است.
/3039/1648