۱۷ آذر ۱۳۹۷،‏ ۱۴:۳۶
کد خبر: 83126798
۰ نفر
طرح شناورهای جدید ارتش به نمایش درآمد

تهران- ایرنا- طرح شناورهای جدید نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه این نیرو به نمایش درآمد.

به گزارش خبرنگار دفاعی ایرنا، نمایشگاه دائمی توانمندی ها و دستاوردهای فنی و تخصصی نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز - شنبه - در ستاد فرماندهی این نیرو گشایش یافت.
در این نمایشگاه ماكت جدیدترین ناو موشك انداز از كلاس سینا (سینای7) به نام 'زره' و ماكت شناور اطلاعاتی و تجسسی به نام 'طلائیه' كه اكنون در كارخانه های نیروی دریایی ارتش در حال ساخت هستند به نمایش در آمدند.
ماموریت شناور طلائیه رهگیری و جمع‌آوری اطلاعات نظامی از شناور‌های هدف با استفاده از پیشرفته‌ترین تجهیزات شنودی، راداری، مخابراتی و اطلاعاتی است.
این شناور اطلاعاتی با 94 متر طول و ‌هزار و 400 تن وزن در زمره شناورهای كلاس موج قرار دارد.
طرح شناور سه بدنه ایرانی با عنوان 'سفینه' نیز از دیگر طرح های به نمایش در آمده در این نمایشگاه است.
بر اساس اطلاعات ارائه شده در نمایشگاه این شناور از یك بدنه مركزی لاغر و بلند و دو بدنه كناری تشكیل شده كه قابلیت عملیات در شرایط مختلف دریا جهت مقابله با جنگ‌های نامنظم ساحلی و عكس العمل سریع دارد.
سیستم های جنگ‌الكترونیك نیروی دریایی ارتش، سیستم های رادیویی و تجهیزات بی سیمی‌نداجا از دیگر تجهیزات به نمایش در آمده در نمایشگاه توانمندی ها و دستاوردهای فنی و تخصصی نیروی دریایی راهبردی ارتش است.
نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه همچنین دستاوردهای دفاعی از جمله توانمندی پهپادی خود را به نمایش گذاشت.
نمایش بخشی از امكانات و تجهیزات امداد و نجات نیز قسمت دیگری از توانمندی های نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است.
سیام*9612**1336