كشاورزان چاراويماقي 835 ميليون تومان زكات پرداخت كردند

مراغه - ايرنا - مدير كميته امداد امام خميني (ره) چاراويماق گفت: كشاورزان شهرستان در سالجاري 835 ميليون تومان زكات پرداخت كردند.

به گزارش ايرنا، اصغر وثوقي روز شنبه در جلسه شوراي زكات اين شهرستان اظهار داشت: اين شورا به منظور تسريع در امر جمع آوري زكاتف جلسات متعدد و چهره به چهره اي با كشاورزان داشته و با انجام برنامه هاي فرهنگي به دنبال ترويج فرهنگ زكات در بين كشاورزان است.
وي، نصب بنرهاي تبليغي و اطلاع‌ رساني، برگزاري جلسات مشترك با دستگاه‌ هاي اجرايي مرتبط با امر زكات و اطلاع‌ رساني از طريق رسانه‌ ها را از ديگر برنامه هاي اين شورا در راستاي ترويج فرهنگ زكات عنوان كرد.
وي گفت: درآمدهاي حاصل از زكات با توجه به موارد تعيين شده در دين در امور ساماندهي فقرا و ساخت مسجد، اجراي طرح ‌هاي عمراني و همچنين محروميت‌ زدايي هزينه مي شود.
زكات از دستورات و فروع دين بوده و بر 9 چيز شامل گندم، جو، خرما، كشمش، طلا، نقره، گوسفند، گاو و شتر واجب است.
**
200 مددجوي كميته امداد مراغه به مشهد مقدس اعزام شدند
مدير كميته امداد امام خميني (ره) مراغه گفت: 200 مددجو از سالمندان كميته امداد امام خميني (ره) اين شهرستان در قالب كاروان شوق زيارت به مشهد مقدس اعزام شدند.
اكبر ابراهيمي روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: اين كاروان متشكل از 40 مددجوي مرد و 160 مددجوي زن به اين مكان مقدس اعزام شده و به مدت هشت روز در اين كاروان حضور خواهند داشت.
وي اضافه كرد: اين كاروان با حمايت هاي 70 ميليون توماني خيران به اين سفر زيارتي اعزام مي شوند.
ابرهيمي گفت: از ابتداي سال تاكنون بيش از يكصد نفر در 6 دوره متوالي و در قالب كاروان هاي دانشجويي و دانش آموزي تحت پوشش اين نهاد به مشهد مقدس اعزام شدند.
وي ادامه داد: تمامي مددجويان اعزام شده در اين كاروان براي نخستين بار است كه به مشهد مقدس اعزام مي شوند.
بيش از 6 هزار خانواده نيازمند در مراغه زير پوشش خدمات حمايتي كميته امداد امام خميني (ره) اين شهرستان قرار دارند.
شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعيت در 127 كيلومتري تبريز، مركز آذربايجان شرقي واقع است.
3077/9880