دشواري هاي تردد در جاده ارتباطي باشت به چرام

گچساران - ايرنا - نبود زيرساخت هاي جاده اي مناسب در مسير شهرستان باشت به چرام موجب دشواري تردد در اين جاده ارتباطي مهم و نارضايتي مردم شده است.

به گزارش ايرنا، غيرايمن بودن جاده و نداشتن كمترين زيرساخت باعث شده عبور از اين مسير براي مردم به ويژه در فصل بارندگي به كابوس تبديل شود.
به گفته رانندگاني كه در اين جاده تردد مي كنند، به دليل ناهمواري چند كيلومتر از جاده ، خودروهاي آنان خراب شده و نياز به تعمير پيدا مي كنند.
يكي از ساكنان شهرستان باشت گفت: عبور از جاده باشت به چرام به دليل لغزندگي بر اثر بارندگي و وجود گل و لاي بسيار دشوار است.
محمد كريمي با اشاره به نقش جاده هاي ارتباطي در تردد آسان از مسئولان خواست براي بهسازي اين جاده چاره انديشي كنند.
يكي از مسافران جاده ارتباطي باشت به چرام با يادآوري وجود جاذبه هاي گردشگري در اين 2 شهرستان گفت:ساخت جاده ايمن در اين مسير افزون بر رفاه حال مردم نقش اثرگذاري در جذب گردشگران و درآمدزايي دارد.
وي ابراز داشت: خاكي شدن در تابستان و لغزندگي در فصول پاييز و زمستان از مشكلات اين مسير ارتباطي است.
يكي از ساكنان روستاي ابدهگاه باشت گفت كه بيش از پنج سال است چند كيلومتر از جاه باشت به چرام خاك برداري شده و به حال خود رها شده است .
اسد حسني افزود: با بارش باران تردد در اين قسمت از جاده باشت به چرام به سختي انجام مي شود.
مديركل راهداري و حمل‌ و نقل جاده اي كهگيلويه و بويراحمد گفت: مطالعات اجراي ساخت جاده باشت به چرام به طول هفت كيلومتر انجام شده است.
علي خوان پايه افزود: اين طرح شامل خاكبرداري، خاكريزي، زيرسازي، آسفالت و ساخت ابنيه فني است.
وي بيان كرد:200 ميليارد ريال اعتبار براي ساخت اين جاده ارتباطي پيش بيني شده است.
خوان پايه بيان كرد: پيمانكار اين طرح مشخص شده و عوامل اجرايي پروژه باشت به چرام هم اكنون در حال تجهيز كارگاه براي شروع عمليات اجرايي هستند.
وي گفت: اين طرح در مدت زمان 18 ماه اجرا خواهد شد.
خوان پايه ابراز اميدواري كرد: تكميل جاده ارتباطي باشت به چرام بتواند نقش مهمي در رفاه حال مردم و تردد آسان وسايط نقليه داشته باشد.
شهرستان باشت 238 كيلومتر راه روستايي دارد كه 170 كيلومتر آن آسفالت و 68 كيلومتر آن خاكي است.
شهرستان 21 هزار نفري باشت در جنوب شرقي كهگيلويه و بويراحمد قرار دارد.
/1662/8143