تجهیزات نیروی دریایی بومی سازی شده اند

تهران- ایرنا- فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: تجهیزاتی كه مجموعه نیروی دریایی برای دفاع از منافع كشور در دریا نیاز دارد را بومی سازی كرده ایم.

به گزارش خبرنگار دفاعی ایرنا، امیر دریادار «حسین خانزادی» روز شنبه در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای فنی و تخصصی نیروی دریایی ارتش كه در ستاد این نیرو برگزار شد در جمع خبرنگاران افزود: در این نمایشگاه شاهد نمایش بخشی از بلوغ، توانایی و خودكفایی مجموعه نیروی دریایی ارتش هستیم.
وی یادآور شد: همزمان با سایر بخش‌های كشور شامل وزارت دفاع و سایر مجموعه‌های علمی و تحقیقاتی به سطحی از توانمندی‌ رسیدیم كه قادر هستیم آن چیزی را كه مجموعه نیروی دریایی برای دفاع از تمامیت آب‌های تحت حاكمیت جمهوری اسلامی ایران و منافع كشور در دریا نیاز داریم، به طور كامل بومی در كشور بسازیم.
فرمانده نیروی دریایی ارتش این توانمندی های را نشان از اقتدار ایران اسلامی دانست و گفت: توانمندی های نیروی دریایی نشان می دهند كه نسل انقلاب اگر به پا خیزد، هیچ تهدیدی اثرگذار نیست.
به گزارش‌ ایرنا، ‌نمایشگاه توانمندی های نیروی دریایی صبح امروز - شنبه - با حضور امیر دریادار حبیب الله سیاری رییس ستاد و معاون هماهنگ‌كننده ارتش و امیر دریادار خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش در ستاد فرماندهی این نیرو آغاز به كار كرد.
در این ‌نمایشگاه علاوه بر نمایش بخش هایی از سیستم های دفاعی به كار گرفته شده در ناوشكن ها، بخشی از تجهیزات زیردریایی های كلاس غدیر نیز به نمایش در آمده اند.
سیستم های جنگ‌الكترونیك نیروی دریایی ارتش، سیستم های رادیویی و تجهیزات بی سیمی‌نداجا از دیگر تجهیزات به نمایش در آمده در نمایشگاه توانمندی ها و دستاوردهای فنی و تخصصی نیروی دریایی راهبردی ارتش است.
سیام*9612**1336