ایرانیان بیشترین ویزای الكترونیك را  از جمهوری آذربایجان اخذ كردند

باكو – ایرنا - سخنگوی موسسه دولتی خدمات و نوآوری های عمومی جمهوری آذربایجان گفت: اتباع ایرانی در سال 2018 میلادی بیشترین ویزای الكترونیك را برای سفر به جمهوری آذربایجان دریافت كردند .

بر اساس گزارش روز شنبه پایگاه خبری رپورت ، «النور نیفتعلی اف» افزود: تا به حال در مجموع 900 هزار نفر از اتباع خارجی ویزای الكترونیك برای سفر به جمهوری آذربایجان دریافت كردند كه 227 هزار و 745 نفر از آنها را شهروندان ایران بودند.
وی افزود: 68 هزار نفر از اتباع عربستان ، 66 هزار و 755 نفر از شهروندان پاكستانی ، 56 هزار و 546 نفر از اتباع تركیه ، 52 هزار و 579 نفر از هند ، 43 هزار و 402 نفر از امارات متحده عربی ، 34 هزار نفر از شهروندان تركمنستان ، 37 هزار و 949 نفر از اسراییل ، 31 هزار و 147 نفر از انگلیس و 23 هزار و 195 نفر ازآلمان برای سفر به جمهوری آذربایجان ویزای الكترونیك دریافت كردند .
این مقام جمهوری آذربایجان اظهار داشت: شهروندان 95 كشور می توانند برای سفر به جمهوری آذربایجان ویزای الكترونیك دریافت كنند .
نیفتعلی اف،با اشاره به اینكه ویزای الكترونیك سفر به جمهوری آذربایجان یك بار ورود بوده و به مدت 90 روز با اقامت 30 روز در جمهوری آذربایجان صادر می شود ، گفت : در حال حاضر سایت موسسه دولتی خمات و نوآوری عمومی در 9 زبان آذربایجانی، انگلیسی، فارسی، روسی، فرانسوی، عربی، آلمان، ایتالیا و اسپانیایی فعال است .
وی خاطر نشان كرد كه بر اساس فرمان ماه می سال جاری رییس جمهوری آذربایجان درباره ساده سازی صدور ویزا برای شهروندان، ویزا برای برخی كشورهای خارجی در حین ورود به جمهوری آذربایجان بلا فاصله در فرودگاه های بین الملی این كشور صادر می شود .
وی افزود : این فرمان رییس جمهوری آذربایجان شامل شهروندان ایران ، بحرین ، امارات متحده عربی، چین، اندونزی، اسرائیل، كره ، كویت ، قطر، آمریكا ، سنگاپور ، مالزی، عمان، تركیه، ژاپن است .
كمیته دولت گمرك جمهوری آذربایجان طی گزارشی اعلام كرد در 11 ماه سال جاری در مجموع 2.4 میلیون نفر از شهروندان كشورهای خارجی به جمهوری آذربایجان سفر كردند .
بنا به این گزارش ،بیش از چهار میلیون نفر از اتباع جمهوری آذربایجان به كشورهای خارجی از جمله 32.2 درصد از آنها به ایران سفر كردند.
تعداد شهروندان جمهوری آذربایجان كه در 11 ماه سال جاری به ایران سفر كردند در مقایسه با زمان مشابه یك سال قبل 61.4 درصد بیشتر بوده است .
خاورم ** 337**1579