۱۶ آذر ۱۳۹۷،‏ ۲۰:۱۲
کد خبر: 83126009
۰ نفر
حزب دموكرات مسيحي آلمان جانشين مركل را انتخاب كرد

تهران – ايرنا – حزب اتحاديه دموكرات مسيحي آلمان(CDU) خانم«آنه‌گرت كرامپ كارن‌باوئر» را به عنوان جانشين«آنگلا مركل» رئيس تازه اين حزب انتخاب كرد.

به گزارش ايرنا به نقل از رويترز، كرامپ كارن‌باوئر 56 ساله مورد حمايت مركل و نخبگان حزب است و در رياست حزب اين امكان را خواهد داشت كه صدراعظم آلمان شود.
دموكرات مسيحي ها در انتخابات حزبي روز جمعه 999 راي دادند كه در دور دوم راي گيري 517 راي به كرامپ كارن باوئر رسيد و رقيبش «فريدريش مرتس» 482 راي به دست آورد.
رئيس تازه حزب اتحاديه دموكرات مسيحي پيشتر سر وزير ايالت «زارلند» در جنوب غرب آلمان بود كه دولتي ائتلافي متشكل از سه حزب را هدايت مي كرد. وي به فردي توانمند در ايجاد يكپارچگي در حزب خودش و ائتلاف با احزاب ديگر معروف است.
مركل در ماه اكتبر اعلام كرد كه تا پايان دوره اش در سال 2021 صدراعظم آلمان باقي خواهند ماند و پس از آن كناره گيري مي كند.
مركل روز جمعه آخرين سخنراني خود را به عنوان رئيس حزب انجام داد. اين سخنراني آغازي بر خروج تدريجي وي از سياست در آلمان و صحنه جهاني به شمار مي آيد.
اواز سال 2000 رياست اتحاديه دموكرات مسيحي آلمان را كه يك حزب راست ميانه است، برعهده داشت و از سال 2005 تاكنون صدراعظم اين كشور بوده است.
مركل 64ساله در سخنراني خود اظهار داشت: اكنون زمان آن است كه فصل جديدي باز شود. حضور در اين جايگاه افتخاري براي من و مايه خرسندي بود.
شبك**9423**1708