۱۶ آذر ۱۳۹۷،‏ ۱۷:۳۳
کد خبر: 83125914
۰ نفر
عطر؛ عیار بی عیار

مشهد - ایرنا - استشمام بوی عطر از تكه كاغذ هایی كه فروشندگان كنار خیابان ها به دستتان می دهند شاید برای لحظه ای حال و هوای شما را تغییر دهد اما عیار آن دستتان نیست تا رضایت شما را از هزینه ای كه می كنید جلب كند.

ب گزارش ایرنا، این روزها حاشیه خیابان ها و مجتمع های تجاری مشهد پر شده است از فروشندگانی كه در دكه های كوچك به صورت مجزا یا همراه با بدلیجات و نقره، عطر می فروشند و با در دست داشتن كاغذهای كوچك آغشته به انواع اسانس ها، در تلاش برای فروش چیزی هستند كه از عیارش اطمینان ندارند.
دیگر دورانی كه عطر زدن به طبقه خاصی از جامعه اختصاص داشت و آنهایی كه بضاعت مالی بهتری داشتند از آن برخوردار بودند، گذشته است و امروزه عطرهای متنوع با قیمت هایی اندك به فروش می رسد كه اغلب در ایستگاه های مترو، كنار خیابان ها، دست فروشی ها، خرازی ها و حتی سوپرماركت ها یافت می شود.
مردم به طور دقیق نمی دانند عطر خوب چیست، به باور عامه، عطری كه ماندگاری بسیار داشته و روی لباس لكه ایجاد نكند، عیار خوبی داشته و میزان خلوص آن بالا باشد مرغوب است اما از دیدگاه كارشناسان این معیارها نمی تواند شاخص درستی برای تعیین عیار عطر باشد.
به نظر می رسد درصد تقلب در چنین رسته ای زیاد است و فراوانی فروش آن احتمال تقلب در عرضه را افزایش می دهد لذا برای محك زدن عیار عطر به سراغ متولیان و فروشندگان این بخش رفتیم تا میزان مرغوبیت عطر و تناسب آن با قیمتی كه عرضه می شود را از زبان آنان بشنویم.
از سخنان متولیان امر این گونه برمی آید كه آنچه به عنوان عطر در بازار مشهد و كشور به فروش می رسد وارداتی است لذا در پی نوسانات نرخ ارز، قیمت این كالا نیز مانند بسیاری از كالاهای مشابه در نوسان بوده و به همان نسبت میزان تقلب در عرضه نیز افزایش یافته است.

* عطرها از كجا تامین می شوند؟
یكی از مدیران شركت های واردكننده عطر كه به عنوان مسوول بازرسی اتحادیه صنف فروشندگان لوازم آرایشی و بهداشتی مشهد نیز فعالیت دارد در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: عطر باكیفیت مطلوب خلوص بسیار در داخل كشور تولید نمی شود، آنچه كه تولید می شود نیز به دلیل كیفیت ناچیز مواد اولیه آن، قابل رقابت با برندهای خارجی نیست.
مجید روحانی یزدی افزود: اسانس عطرها را مواد اولیه می سازد و ایران هنوز موفق نشده است همه مواد اولیه برای تولید یك عطر خوب را در كنار هم به دست آورد و تنها پنج یا 6 كشور هستند كه موفق شده اند همه مواد اولیه برای عطر را در اختیار بگیرند.
وی اظهار كرد: چند هزار نوع مواد اولیه در دنیا وجود دارد كه تركیب آنها رایحه های مختلف برای عطر را تشكیل می دهند و تهیه كنندگانی كه دانش لازم را در این زمینه كسب كرده اند، با بهره گیری از فناوری به تولید عطرهای خوشبو و برند اقدام می كنند.
او گفت: در ایران زنجیره تامین و مواد اولیه برای تولید رایحه های خوشبو وجود ندارد و مواد اولیه برای تولید عطر بسیار گران است و از كشورهای آمریكا و اروپا وارد می شود.
روحانی یزدی افزود: تحریم های اقتصادی بر روی واردات اسانس ها به عنوان مواد اولیه تولید عطر تاثیری ندارد، در این شرایط قادر به واردات عطرها و اسانس ها از كشورهای دیگر هستیم اما همه مواد اولیه برای تولید عطر را نمی توان وارد كرد.

* عیار عطر چگونه تعیین می شود؟
این واردكننده عطر در مشهد اظهار كرد: زمانی كه عطر وارد كشور می شود خلوص خود را حفظ كرده و چیزی به آن اضافه نمی شود اما زمانی كه از دست بنكدار خارج می شود، احتمال افزودن هر نوع ماده ای به اسانس توسط فروشندگان خرد وجود دارد و نمی توان خلوص آن را تضمین كرد.
وی گفت: پیشتر به دلیل اندك بودن میزان عطر در بازار و گرانی آن، فروشندگان خرد به عطرهای وارداتی، پارافین می افزودند كه این امر باعث كاهش كیفیت و خلوص آن می شد.
وی افزود: به مرور زمان با تولید عطرهایی با كیفیت نازل و قیمت اندك، دیگر نیازی نیست كه فروشندگان به عطر، پارافین اضافه كنند لذا عطرها با كیفیت های درجه بندی شده و در قیمت های مختلف در بازار یافت می شود و هر فرد با هر بضاعت مالی می تواند عطر خریداری كند.
این وارد كننده عطر ادامه داد: اسانس های عطر رنگ های مختلف دارند و به برخی عطرها نیز رنگ اضافه می شود لذا ایجاد لكه بر روی لباس هنگام استفاده از عطر نیز به همین دلیل است.

* تقلب در عطر
روحانی یزدی گفت: كیفیت عطرها بر اساس ماندگاری آنها تعیین نمی شود بلكه عیار عطرها بر پایه شفافیت بو و تازه بودن بوی آنها مشخص می شود.
او افزود: تقلب در اسانس به نحوی نیست كه بازرسان بتوانند فروشنده را به عنوان عرضه كننده كالای تقلبی محكوم كنند، مصرف كننده نیز قادر به تشخیص تقلبی بودن عطر نیست جز آن كه قبلا به رایحه نوع اصلی عطر مورد نظر خود كاملا آشنا باشد و بتواند تقلب و اصل آن را از هم تمیز دهد.
وی اظهار كرد: تخلف در عرضه عطر توسط فروشنده زمانی محرز می شود كه فرد اسانس مورد درخواست خریدار را به وی نفروشد و اسانس دیگری را جایگزین كند یا یك اسانس با توجه به كیفیت آن گرانتر به فروش برسد.
مسئول بازرسی اتحادیه صنف فروشندگان لوازم آرایشی و بهداشتی مشهد گفت: تعداد اسانس های تقلبی در بازار بسیار محدود است و اغلب اسانس هایی هستند كه به صورت قاچاق از كشورهای همسایه وارد ایران می شوند و برای سلامتی مردم مضر هستند.
وی افزود: تاكنون گزارشی مبنی بر فروش اسانس تقلبی در بازار مشهد دریافت نشده و تخلفات صنف فروشندگان عطر نیز مربوط به گران فروشی بوده است.

* منعی برای واردات عطر یا اسانس ها نیست
معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی نیز در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: واردات عطر یا اسانس ها با كسب مجوز از معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشكی مشهد منعی ندارد.
علی باخرد افزود: اسانس های وارداتی باید مجوزهای بهداشتی لازم را كسب كرده باشند زیرا این اسانس ها جزو كالاهای سلامت محور به شمار می روند و باید كد بهداشتی مورد نظر را دریافت كنند.
وی اظهار داشت: عطرهایی كه در محدوده اطراف حرم مطهر رضوی یا دكه های كوچك كنار خیابان ها به فروش می رسد، اغلب جزو عطرهای دارای كیفیت درجه 2 یا سه هستند و كسانی كه مایل به خرید عطرهای باكیفیت مطلوب می باشند می توانند آن را از مغازه های معتبر شهر خریداری نمایند.

* نظارت بر خلوص عطر
نایب رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لوازم آرایشی و بهداشتی مشهد نیز در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: نظارت بر كیفیت عطرهای وارداتی كه به آن پارافین افزوده می شود، بسیار دشوار است.
محمد كیوانفر افزود: تشخیص میزان پارافین در عطر نیاز به دستگاه های خاص دارد و معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكی مسئول نظارت بر این بخش و تعیین خلوص عطر است.
وی اظهار داشت: معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكی مشهد دستگاه مورد نظر برای تشخیص خلوص عطر یا تعیین وجود پارافین در آن را در اختیار ندارد.
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكی مشهد نیز در این باره گفت: طبق ضوابط و دستورالعمل های وزارت بهداشت برای ورود عطرها و ادكلن ها از مجاری قانونی شركتهای وارد كننده باید مدارك و مستندات لازم و كافی از جمله برگه آنالیز و همچنین كروماتوگرام های معتبر و تایید شده مرتبط با هر فرمول را به مسئولین مربوطه ارائه كرده و پس از انطباق و تایید به واردات آن اقدام كنند.
عباس اخگری افزود: در مدیریت آزمایشگاه كنترل غذا و دارو معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكی مشهد و هچنین مركز آزمایشگاه های مرجع كنترل غذا و دارو و تجهیزات پزشكی سازمان غذا و دارو دستگاه های مختلف از جمله دستگاه گازكروماتوگرافی نیز موجود است.
وی اظهار داشت: با توجه به برگه های آنالیز وكروماتوگرامهای تایید شده فنی، می توان طبق موازین علمی آزمایشات مربوطه را انجام داد.
7489 / 6053