به فریاد تیم فوتبال بانوان فارس برسید

شیراز-ایرنا- نایب رئیس هیات فوتبال فارس گفت: از مسئولان استان فارس می خواهیم به فریاد فوتبال بانوان این استان برسند.

خاتون طهمورثی، جمعه در گفت و گو با ایرنا، بیان داشت: در پی مذاكره ای كه مدیركل ورزش و جوانان فارس با شهرداری و شورای اسلامی شهر شیراز داشت، مقرر شد تنها تیم فوتبال بانوان این استان كه در لیگ برتر حضور دارد، زیر پوشش شهرداری این شهر قرار گیرد اما این امر تا كنون محقق نشده است.
وی اضافه كرد: چگونه است كه در دیگر شهرهای كشور شهرداری ها از تیم های بانوان حمایت می كنند اما در شیراز این اتفاق نمی افتد و وعده آنها عملی نمی شود.
نایب رئیس هیات فوتبال فارس ادامه داد: هم اینك حدود هشت نفر از بهترین بازیكنان فوتبال فارس در تیم های دیگر استان ها بازی می كنند و این در حالی است كه دست ما برای بسته شدن یك تیم كاملا خالی می شود و ناگزیریم از بازیكنان نوجوان و جوان استفاده كنیم.
طهمورثی با بیان اینكه در تیم راه یاب ملل مریوان 10 بازیكن از استان های دیگر حضور دارند و 2 بازیكن ملی پوش فارس هم در این تیم توپ می زنند، گفت: چه انتظاری دارید كه بازیكنان ما در این استان بمانند هنگامی كه برایشان ارزشی قائل نمی شوند.؟
او گفت: با حمایت اداره كل ورزش و جوانان فارس و هیات فوتبال این استان، یك تیم جوان و كاملا بومی را روانه بازی ها كردیم و هم اینك نیاز است استانداری فارس به داد بازیكنان این تیم برسد.
وی گفت: شهرداری شیراز با درآمدی كه از مالیات مردم كسب می كند آیا نباید یك تیم از این شهر را آن هم از بانوان كه صدایشان به جایی نمی رسد، تحت پوشش قرار دهد.؟
نایب رئیس هیات هیات فوتبال فارس بیان داشت: باشگاه خلیج فارس شیراز، قرار شده لباس بازیكنان را تهیه كند كه یكدست لباس تحویل داده و برای بازی با همیاری ارومیه در هفته دوم نیز گرم كن بازیكنان آماده خواهد شد.
وی افزود: از هم اینك باید به فكر سفر به ارومیه باشیم و نمی دانم چگونه باید بازیكنان را به این سفر و مسافت طولانی ببریم.؟
تیم فوتبال بانوان خلیج فارس شیراز، امروز (جمعه) در نخستین هفته از رقابت های فوتبال برتر بانوان كشور در ورزشگاه شهید دستغیب شیراز با 6 گل مغلوب تیم راه یاب ملل مریوان شد.
تیم خلیج فارس شیراز در هفته دوم این رقابت ها، بیست و سوم آذرماه 97 در ارومیه میهمان تیم همیاری آذربایجان غربی است.
در رقابت های فوتبال برتر بانوان كشور 12تیم حضور دارند و به صورت دوره ای با هم بازی می كنند.
خلیج فارس شیراز، راه یاب ملل مریوان، شهرداری سیرجان، ملوان بندر انزلی، پارس جنوبی بوشهر، شهرداری بم ،سپیدار مازندران ،ذوب آهن اصفهان، پالایش گاز ایلام، همیاری آذربایجان غربی، فولاد مباركه سپاهان و آذرخش تهران، 12 تیم حاضر در لیگ برتر بانوان هستند.
7368 /6118

سرخط اخبار استان‌ها